Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №308 від 06.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Завжди в тонусі!

Микола Матулевський із сином Костянтином

Український Брюс Лі ламав китайські палички і вчив танцювати рівнян “танок здоров’я”

Непересічна подія для прихильників здорового способу життя та давнього китайського бойового мистецтва відбулася у Рівному - в обласний центр завітав президент Федерації ушу/гунфу та цігун України Микола МАТУЛЕВСЬКИЙ (на фото), який розповів свою історію життя та дав кілька корисних порад для читачів “Рівне-Ракурсу”.

На Рівненщину майстер ушу приїхав на запрошення Володимира ВОРОНЕЖСЬКОГО, який вже більше десяти років очолює обласний осередок ушу. Пан Микола на прохання присутніх продемонстрував на майданчику ДЮСШ №4 вправи з цігун, елементи тайцзіцюань та традиційного ушу. Потім, на прохання кореспондента “Рівне-Ракурсу”, дав читачам нашого видання ексклюзивне інтерв’ю.

- Наскільки мені відомо, у Вас і дружина, і син займаються ушу... Цікаво, чи влаштовуєте у сім’ї між собою поєдинки і хто перемагає?..

- Якщо моїм супротивником у двобої стає дружина Людмила, то доводиться піддаватися (жартує)...

21-річний син Костянтин займається ушу з чотирьох років. За його плечима багато перемог у чемпіонатах Європи та світу.

Наша сім’я побудована на гармонійних стосунках і базується на п’яти принципах “Уде”: поважати старших за віком; любити Батьківщину; боронити місце, де ти живеш; не навчати недостойних; нести відповідальність за те, що говориш, робиш і думаєш. Бажаю, щоб усі сім’ї керувалися цими принципами, - тоді комфортні стосунки в сім’ї, на роботі, в суспільстві гарантовані.

- Кажуть, що ушу можуть займатися навіть бабусі-дідусі, відстрочуючи старість...

- Так, бойовим мистецтвом можуть займатися люди різного віку (починаючи з чотирьох років), статі, тілобудови і рівня фізичної підготовки. Адже в ушу присутні три аспекти - оздоровчий, бойовий та спортивний: кожен обирає той, який йому до вподоби. Дійсно, дивно бачити 80-річних дідусів-бабусь, які виконують складні елементи ушу, демонструючи юнацьку гнучкість суглобів, відсутність проблем із диханням та інших ознак старості! Такого рівня можуть досягнути всі бажаючі. У Рівному діє секція ушу, яку відвідують чимало людей, яким за сорок. Наскільки мені відомо, зараз триває набір нових учнів. Хочете бути здоровими, молодими та енергійними - приходьте! (Заняття проходять на базі ДЮСШ №4 у суботу та неділю).

- З чого взагалі почалася популярність ушу?..

- Напевне, з кінострічок. Раніше - з фільмів з участю Лі Сяо Луна (Брюса Лі), а зараз - стрічка “Герої храму Шаолінь” із Лі Лянь Цзє: вони просто зачарували мільйони глядачів в усіх куточках планети.

- Чи доводилося використовувати бойове мистецтво в житті?

- Мене нерідко запитують: чи можна вбити 10-20 людей завдяки мистецтву єдиноборства? Я не розумію, звідки виникають такі думки та запитання? Зазначу, що айкідо, рукопашний бій, кіокушинкай і ушу спрямовані на виховання цілісної, гармонійної людини, адаптованої до соціальних змін у суспільстві. Чимало молодих осіб ми витягнули із підворотні, відбили тягу до наркотиків та алкоголю. Будемо і надалі залучати суспільство до здорового та гармонійного способу життя. Вашим читачам бажаю міцного здоров’я та душевного спокою!

Поради від Миколи Матулевського

Вправа на підняття життєвого тонусу

Енергійно розітріть долоні, а потім промасажуйте коловими рухами пальців рук поверхню голови протягом хвилини - приплив крові дасть позитивний ефект та підніме настрій. Особливо корисна вправа людям, які завантажені розумовою працею.

Вправа для зняття стресу

Сісти на стілець. Руки на колінах, плечі відведені назад та опущені додолу (тобто розслаблені), зуби трохи стулені, кінчик язика торкається передньої поверхні верхньої частини рота, куточки рота трохи підняті до гори, тіло розслаблене, очі закриті… Акцентуйте увагу на своєму диханні. Воно повинно бути ритмічним і однакової тривалості: вдих-видих, вдих-видих... Через 3-5 хвилин потік енергії “ци” в організмі нормалізується. Людина відходить від пережитого стресу.

Вправа для подолання сну

Вправа “лохань джи”: ноги на ширині плечей, присісти на носочках, стегна - горизонтально до підлоги, руки витянути перед собою. Сидіти в такому положені дві хвилини - сон пройде.

06.09.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2007p. 
На головну сторінку