№308 від 06.09.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Світ дитини
Дитячі захоплення з кожним роком змінюються. Колись популярні плюшеві ведмедики, ковбої, пірати відійшли в минуле. А от роботи, динозаври людського зросту, човни, літаки, НЛО, ляльки із квітковим ароматом, які змінюють колір під час купання, - ознака того, що малеча не відстає від технічного прогресу.
Крім вибору за віком, батьки обирають іграшки для доньки та сина. Щоденні баталії, які розгортаються на журнальному столику, де шикуються у найнеймовірніших комбінаціях - дракони, лицарі, вікінги, ковбої, мушкетери, індіанці та новітні гобліни свідчать про те, що ваш син має хорошу уяву. Проте й хлопчаки, яким до вподоби дракони, піратські кораблі та лицарі всіх епох і народів, теж люблять притулитися до м’якого плюшевого звірятка. І, якщо ви помітили, перевагу надають вони іграшкам, які нагадують маленьких, а не дорослих тварин.
Для дівчаток гра з лялькою - це модель майбутнього реального життя, коли в неї, вже дорослої жінки, з’явиться немовля. Маленькі леді обирають іграшки теплих відтінків. Лялька в рожевій сукенці, яка співає, танцює, просить їсти, говорить “мама”, плаче та сміється - це те, що до вподоби сучасній дівчинці. Але їм теж хочеться відкинути пухнастих звірів та відчути справжнього екстриму - разом із хлопцями поїздити на велосипеді, прокататися на машині. Іншим разом ті ж невеликі пухнасті друзі можуть стати героями хлопчачих ігор. А предмети рожевого кольору - м’які плюшеві звірята, всілякі пупси і лялечки - повинні дружити також зі злими монстрами, роботами та лицарями, адже навіть у дитячому світі останнім не обійтися без принцес.
Кореспондентка “РР” запитала у батьків, як вони обирають іграшки для своїх дітей.
Андрій: “Насамперед ті, які їм подобаються. Діти дуже люблять пазли, їх у них багато. У донечки дві шафи ляльок. Вона хотіла мати великий “Набір лікаря” - і вона його вже має. Ми з дружиною намагаємося дати дітям все, чого не вистачало нам у дитинстві”.
Оксана: “Ми з сином купуємо іграшки разом. Перш за все, вона має бути не лише цікавою зовні, а розвивати мислення у дитини. Крім того, сучасні іграшки можуть не тільки розважити дитину, але й навчити її чомусь. П’ятирічний Андрійко має дитячий комп’ютер - думаю, така забавка не завадить йому”.
Роман: “Якщо донечці сподобалася ця іграшка - ми її купимо. Це не обов’язково лялька. Може бути конструктор чи настільна гра. Ми всією сім’єю розважаємося. Повірте, дитина - у захваті!”
Ольга та Михайло: “Не завжди наші малята люблять гратися з дорогими іграшками, купленими у магазині. Старша донечка, якій шість років, нещодавно із захопленням спостерігала за тим, як паперовий кораблик плив по річці. Ми також створили ліжечко для казкової Дюймовочки. Задоволенню не було меж - дитина фантазувала, уявляла, куди попливе шкарлупка горіха, вигадувала цікаві історії. Дорослим також треба гратися з дітьми, здається, в цей момент вони як ніколи відчувають батьківську любов”.
06.09.2007 | Леся КУРУЦ |
Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2007p. На головну сторінку |