Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №309 від 13.09.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Зберегти і примножити

Молоді, ошатні сосонки не можуть не тішити око головного лісничого ДП “Рівненський лісгосп” Володимира Клімчука

Вони просто гарно роблять свою справу!

Працівники ДП “Рівненський лісгосп” доглядають за лісом, як за малою дитиною

Хто лише раз побував у лісі, У серце взяв його красу, Той берегтиме кожну гілку Так, ніби дівчина косу… …Вдихаючи свіже та цілюще повітря лісу, торкаючись крон дерев, ідучи ґрунтовою дорогою зелених шат наймолодшого серед лісгоспів Рівненщини - ДП “Рівненський лісгосп”, не можна не усвідомити глобальну місію лісівників, які натхненно бережуть та примножують “зелене” багатство нашої області. Про досягнення та перспективи лісгоспу напередодні Дня працівників лісу цікавилася у працівників лісової галузі кореспондент “Рівне-Ракурсу”.

Нагадаємо, що до складу ДП “Рівненський лісгосп” входять п’ять лісництв: Здолбунівське, Корецьке, Корчинське, Любомирське та Олександріївське. І хоч цьому підприємству всього лишень п’ятнадцять років, проте за результативністю господарської діяльності воно не відстає від братів-лісгоспів, і має власні досягнення, варті окремої уваги.

Так, за словами головного лісничого ДП “Рівненський лісгосп” Володимира КЛІМЧУКА, працівники лісгоспу за 2007 рік посадили 132 гектари лісових культур при річному плані 110 гектарів, засадили саджанцями 46 гектарів земель, які були непридатні для сільськогосподарського виробництва. За вісім останніх місяців доглянули лісові культури на площі 275 гектарів.

А ще - зібрали насіння головних лісоутворюючих порід (сосна звичайна, ялина звичайна) шістдесят кілограм. До слова, на території підприємства діє базовий розсадник, на якому вирощують саджанці декоративних порід, такі як туя західна, ялівець козацький, самшит вічнозелений, форзиція жовта та інші), які можна придбати, звернувшись до працівників лісгоспу за телефонами: (0362) 22-30-39, 22-58-33.

А серед унікальних куточків угідь, розміщених на території Рівненського лісгоспу, є об’єкти природно-заповідного фонду, які займають площу 1100 га. Один із них - “Олександрійська дача” - державне заповідне урочище, що розкинулось на площі 40 гектарів, ділянка лісу з рідкісними і лікарськими рослинами. В Олександрійському лісництві знаходиться болотне заповідне державне урочище “Соломка” - ділянка заболоченого лісу на колишніх торфорозробках, де гніздяться водоплавні птахи. А ще є місця поселення бобрів.

Який керівник - таке й господарство

Підприємство спеціалізується на використанні лісових ресурсів і їх відновленні. Зокрема, лісгосп забезпечує деревиною Рівненський, Корецький, Костопільський і Здолбунівський райони. Варто зазначити, що найбільшими споживачами деревини є ТзОВ “Свиспан Лімітед”, ТОВ “ОДЕК” Україна”, ДП “Лісгосп “Клевань”, Рівненська сірникова фабрика та ін.

За час роботи у лісовому господарстві директор ДП “Рівненський лісгосп” Володимир БІЛИЙ, досконало володіючи набутими знаннями з лісокультурного та лісогосподарського виробництва, вміло застосовує їх у житті. Постійно згуртовує і націлює колектив на вирішення завдань, що стоять перед працівниками. До кінця цього року Володимир Білий зі своїми колегами поставили мету - збільшити обсяг реалізації лісопродукції та підвищити середньомісячну зарплату - і це не останні хороші задуми славного і дружного колективу державного підприємства “Рівненський лісгосп”. Отож, зі святом Вас, шановні лісівники! Наснаги та невичерпної життєвої енергії бажаємо для гарної та плідної праці!

Мовою цифр

Показники господарської діяльності ДП “Рівненський лісгосп” за останні вісім місяців 2007 року:

Обсяг реалізації деревини - 4317 тисяч гривень.

Заготовлено деревини - 26,3 тисячі метрів кубічних .

Середня заробітна плата - 1407 гривень, що становить 131% проти рівня 2006 р.

Сплачено податків та обов’язкових платежів – 1849,3 тисяч гривень.

На підприємстві працює 220 чоловік.

Площа державного лісового фонду - 19,1 тис. га.

13.09.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 13.09.2007p. 
На головну сторінку