Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №314 від 18.10.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ерозія моралі

Рівне - обласне сміттєзвалище,

Рівне - обласне сміттєзвалище,

або Культура вартістю 17 гривень

Саме такий штраф сьогодні сплачують підприємства, які не підтримують у належному стані чистоту територій навколо власних офісних і виробничих приміщень. Проблема, з якою зіткнулося Рівне, сьогодні просто катастрофічна. Колись зелене, чисте та охайне місто стояло у перших рядах серед найкращих в Україні. І де б не був, завжди хотілося швидше додому, до Рівного, де можна було, не поспішаючи, пройтись квітучими вулицями, зайти до скверів, помилуватися красою квітів, які рясніли барвами. І навіть навесні, коли земля щойно прокидалася зі сну, ми продовжували пишатися естетичним виглядом нашого рідного міста.

Пройшло зовсім небагато часу, проте “рідної домівки” просто не впізнати. “Чи любите ви своє місто?!” - “Так!”, - не замислюючись, кричать рівняни у відповідь, а вже за кілька хвилин демонструють свою любов до рідного міста: вулиці повні сміття, під’їзди перетворені на туалети.

- Перш за все, благоустрій міста змінився у зв’язку зі стрімким відкриттям численних магазинчиків на перших поверхах будинків, - розповідає начальник дільниці по озелененню міста тресту “Зелене господарство” Галина ЦАРУК. - Щоб якнайкраще облаштувати фасади агентства або магазину та прилеглу до них територію, власники не замислюються над тим, що лишають після такого впорядкування: будівельне сміття, залишки внутрішнього ремонту... Згодом усе це доповнюється папірцями, листям, туди ж зливають брудну воду прибиральниці. Як кажуть: моя хата - скраю…

Колись гарні кущі спіреї по вулиці Міцкевича, які буяли влітку білим цвітом та радували око рівнян більше 20 років, почали сохнути. А знаєте, чому? На місці, де ростуть кущі, заплановано відкриття нового магазину, тож чи не простіше підлити їх хімікатами, а потім просто зрізати, - мовляв, засохли.

- А скільки у місті знищено дерев, - продовжує Галина Василівна. - І справа навіть не в тім, що вони знаходяться на балансі “Зеленого господарства”. Ці дерева були привезені з ботанічних садів, із-за кордону, вони були виплекані турботливими руками наших працівників і росли не один десяток років. І раптом з’являється підприємливий господар і вирішує, що саме це дерево затуляє своєю кроною вивіску його магазину. І зрубує! А хто дав йому право вирішувати самостійно це питання?! Де поділися рясні гілки голубих ялинок, привезених із Молдавії, клени, привезені на замовлення?.. Їх зрізали, вони також комусь заважали.

Пані Галина просто обурена тим, як за неповні два роки змінився вигляд проспекту Миру. Не один рік посадовці розробляли проект із облаштування проспекту, доки вирішили розбити газон посеред магістралі. Та не встигли працівники “Зеленого господарства” висадити 435 кущів спеціально замовлених магоній, як підприємливі рівняни їх просто повиривали, переплутавши з кущами троянд.

А що сталося з чистотою тротуарів? Власники навіть не вважають за потрібне хоча б підмести навколо східців своїх закладів! Обабіч дерев стоять пакети зі сміттям, в яких нерідко можна побачити документи і дізнатись, хто це все викинув. Наприклад, вже не перший раз сміття з ТзОВ “Дубноцукорінвест” опиняється у зеленій частині міста поблизу облдержадміністрації.

Рівне, яке завжди було прикладом для інших міст України, перетворилося на смітник. Коли оголошують свято, прибиральники з жахом думають про наступний день. Ви проходили коли-небудь містом зранку після свята? Немає вільного місця, щоб ступити. Земля вщент вкрита сміттям. Неодноразово міський голова Віктор Чайка звертався до людей із проханням поважати себе та своє місто. Але практика доводить лише те, що мешканці обласного центру просто зневажають місто і працю прибиральників. От якби змусити тих, хто так безпардонно насмітив, поприбирати! Тоді наступного разу сто разів подумали б, чи ламати дерево, чи кидати під ноги порожню пляшку та папірець від хот-дога.

За словами пані Галини, прибиранням міста займаються 150 працівників “Зеленого господарства”. Ці люди дійсно небайдужі до його благоустрою. Адже останнім часом фінансування підприємства зменшилося у три рази, і за ті гроші, які виплачуються працівникам, деякі люди навіть пальцем не поворушать.

Так, кожен робить свою роботу, але потрібно якось зважати й на культуру. Який приклад ми подаємо своїм дітям? Адже можна і біг-борд на “Кінопалац” повісити, не поламавши при цьому кілька дерев бузку, і сісти на лавку “без ніг”, і сміття викинути у смітник, а не на землю, можна… На жаль, з прикрістю констатуємо: до справді європейського міста нам ще ой як далеко...

18.10.2007Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 18.10.2007p. 
На головну сторінку