№314 від 18.10.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Наркоманія
Вчителі однієї з рівненських шкіл, яка знаходиться в районі Боярки, допомогли працівникам відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВСУ в Рівненській області затримати організовану групу, що займалася в обласному центрі збутом опійних наркотиків.
Вчителі почали спостерігати за діями чоловіків, а при черговій їхній “здибанці” повідомили працівників міліції, які в ході оперативно-пошукових дій затримали членів організованої групи, що поширювала в Рівному ацитильований опій (“ширку”). Отож, завдяки пильності вчителів (які, ймовірно, впізнають себе у цій статті) та оперативній роботі правоохоронців, наркоділків затримали...
Наркоманія і Рівненщина - наскільки споріднилися ці два поняття за останні роки? Які райони області є найбільш наркопроблемними? І чи вживають працівники міліції… наркотики? Про це - в розмові з начальником відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Рівненського УМВСУ Петром ТИЩУКОМ.
- Які наркотики нині найпопулярніші в нашій області?
- Трамадол. З початку року ми спільно зі співробітниками УБОЗу вилучили в області з незаконного обігу більше 27 тисяч доз (таблеток) цього медичного препарату. Тільки поміркуйте - за підрахунками МОЗ в Україні за рік легально виробляється 47 мільйонів доз трамадолу, а закуповується суб’єктами охорони здоров’я приблизно один мільйон. Куди ж дівається решта?.. Проблему незаконного поширення трамадолу треба нагально вирішувати на загальнодержавному рівні! Для цього необхідно, перш за все, забезпечити надійний контроль за збереженням наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на об’єктах, де їх виробляють, зберігають або реалізують, регулярно проводити комплексні операції типу “Допінг”, метою яких є виявлення джерел та перекриття каналів надходження цих речовин у незаконний обіг.
- Які райони нашої області найбільш проблемні у плані розповсюдження та вживання наркотиків?
- Здолбунівський, Дубенський та Костопільський райони. За останні роки ми посилили там контроль. З початку цього року наші співробітники провели 20 контрольних поставок. (Контрольна поставка - це супровід наркоторговця працівниками міліції з метою його затримання - О.Д.). Тим не менше, в області почастішали випадки вживання амфітаміну, екстазі, проте зменшився процент вживання молоддю опійних наркотиків. Сьогодні на Рівненщині на обліку перебуває понад три тисячі наркоманів.
- Чому наркоманія в країні зростає швидкими темпами?
- Після Другої світової війни відбувся дуже швидкий підйом наркотичної хвилі в зарубіжних країнах, а у нас цей процес лишався в замороженому стані. У 1958 році в наркологічних установах України було зареєстровано лише 450 осіб, які зловживали наркотиками лікарського призначення. Нині їх чисельність зросла більш ніж до півмільйона. Щорічно з діагнозом “наркоманія” помирає одна тисяча осіб працездатного віку. Пріоритетними напрямками нашої роботи є виявлення наркозбувачів, їх затримання і передання до суду.
- Ви коли-небудь пробували наркотики?
- Звісно. І зараз вживаю. Розповім вам анекдот з цього приводу:
Митник на таможні запитує українця:
- Наркотик є?
- Є.
- Діставайте!
- Будь ласка...
- Так це ж сало!
- Ага, як не поїм день, то “ломка” починається...
Отож, з “наркотиків” вживаю тільки сало (сміється).
- Чула, що наближається ваше професійне свято…
- Так, 30 жовтня нашій службі (ВБНОН) виповнюється 14 років з часу її створення. Наш штат налічує багато професіоналів, які працюють 25 годин на добу. Бажаю моїм колегам натхнення, безхмарного неба над головою і простого людського щастя.
Польові дослідження
1 грам амфітаміну на чорному ринку області можна купити за 100-150 гривень, “кубик” опійного наркотика (“ширки”) - 20-30 гривень, екстазі - до 30 гривень, дозу кокаїну (рідкість у наших краях) - 50 доларів. 1 грам героїну на світовому ринку коштує 150 доларів.
Мовою цифр
З початку цього року працівники міліції вилучили в області:
• 350 кг макової соломки;
• 10 кг 600 г опію;
• 46 кг маріхуани;
• 1 кг 400 г амфітаміну;
• 27 тисяч доз трамадолу (!).
Вилучені наркотичні засоби спалюються щоквартально
18.10.2007 | Ольга ДОЛЯ |
Рівне-Ракурс №10 від 18.10.2007p. На головну сторінку |