Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №315 від 25.10.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Юні “генії”

Полювання на дубенського хакера

Полювання на дубенського хакера

16-річний сільський юнак, надсилаючи комп’ютерний вірус у мережу, пропонував розблокувати ПК за 5-10 гривень

“WINDOWS КАПУТ” - таке повідомлення висвітлювалося на моніторах комп’ютерів солідних фірм та підприємств Рівненщини, пересічних громадян, які стали жертвою сина комбайнера з Дубенщини. Знизу на моніторі дещо меншими буквами було написано приблизно таке: ”Мого фото ви тут не побачите. Якщо хочете, щоб ваш комп знову запрацював, перешліть таку-то суму на такий-то рахунок - і я вам надам паролі, які розблокують ПК”.

“Домашній” хлопчик купив вірус у Росії

…Хлопець після школи проводив час переважно вдома, за комп’ютером, що був підключений до Інтернету. Навчився працювати з “машиною” вздовж і впоперек, і, не закінчуючи ніяких комп’ютерних академій, володів знаннями, набагато вищими за середньостатистичного користувача ПК. А цьогоріч, до слова, став студентом першого курсу Національного університету “Львівська політехніка” за спеціальністю “Комп’ютерні технології”.

Якось, “гуляючи” Інтернетом, хлопець познайомився на одному з форумів із росіянином, який пропонував купити в нього вірус. Правда він був неактивізований, та юного хакера це не лякало. Дубенчанин заплатив за програму-паразит 100 гривень. Посидів над нею, переписав команди і “воскресив” її.

Спочатку перевірив дію вірусу на своєму комп’ютері. Програма почала діяти. У чому полягала дія вірусу? Він паралізував операційну систему ПК користувача, якому лишалося або виконати вимогу автора вірусу, або розблокувати вірус за допомогою спеціалістів (але ОС працювала би в подальшому зі збоями), або відформатувати диск. В останньому випадку вся інформація була би втрачена, що для деяких фірм, особливо для банків (яких, на щастя, оминула ця біда), було б катастрофою. Тому жертви переважно погоджувалися виконати вимогу хакера, адже багато грошей за паролі розблокування він не просив.

Виявити Вована було справою техніки

Яким чином хлопець надсилав вірус? Спілкувався на форумах та чатах (під ніками Вован ХХХ, Василько тощо), пропонував цікаву інформацію з прикріпленим вірусом, свої фото тощо. Скільки в його пастку потрапило жертв - достеменно не відомо. Якось хлопець надіслав вірус на комп’ютер одного із працівників інтернет-сервіс-провайдера області. Той цей випадок зафіксував і разом з колегами почав вичисляти хакера. Звернулися до правоохоронців.

За словами слідчого Рівненського МВ УМВСУ в Рівненській області Руслана МИРОНЦЯ, виявити комп’ютерного “генія” було справою техніки - координати вказували на Дубенський район.

Наша область багата “геніями”?

Коли правоохоронці завітали в оселю хлопця, перше його запитання звучало так: “Як ви мене вичислили?” Найбільше здивований появі “гостей” був батько хлопця.

Працівники міліції знищили вірус. Порушили кримінальну справу. Хлопцю тепер доведеться сплатити чималий штраф.

Чому ж вірус потрапляв у ПК, якщо майже на кожній машині в організаціях діє антивірусна програма? “Тому що люди, інколи економлячи час, не користуються нею. Хоча деякі антивірусні програми на вірус просто не реагували”, - пояснив пан Руслан.

До речі, в Україні за цей рік було порушено чотири кримінальні справи щодо “хакерства”, дві з яких - на Рівненщині. Однак у державі ще не зовсім врегульовані закони щодо “інтелектуальної” злочинності - за кордоном подібний злочин вважається тяжким.

До речі, на початку року в Рівному затримали 17-річного юнака, який проводив несанкціоноване підключення до кабельних мереж і оплату за телебачення від клієнтів отримував на свій рахунок. Через чотири місяці зловмисника виявили.

P.S. Дякуємо за сприяння в підготовці матеріалу начальнику слідчого відділу Рівненського МВ УМВСУ в Рівненській області Віктору СИДОРЧУКУ.

25.10.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 25.10.2007p. 
На головну сторінку