Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №317 від 08.11.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Контактні двобої

Чому дискваліфікували Рівненщину?

Чому дискваліфікували Рівненщину?

Збірну нашої області з ушу-саньшоу не допустили до участі у чемпіонаті України

Нагадаємо, що кілька тижнів тому у приміщенні рівненської ДЮСШ №4 відбувся перший чемпіонат області з ушу-саньшоу по контактних поєдинках. Участь у змаганнях взяли спортсмени - вихованці місцевих тренерів Ростислава Саєнка, Володимира Воронежського, В’ячеслава Березовського, Ольги Серпілової.

Першість проходила усього один день, бо не кожному учаснику змагань було під силу витримати контактний двобій у цьому розділі єдиноборств. Саме тому організатори зібрали лише найбільш підготовлених спортсменів області.

Спортсмени віком від 18 до 37 років із Корецького, Дубенського районів та міста Рівне боролися за першість у п’яти вагових категоріях. Переможцями чемпіонату області стали: до 56 кг - Богдан Романович (тренер - Воронежський), до 60 кг - Тарас Луцик (тренер - Ростислав Саєнко), до 70 кг - Володимир Кулик (тренер - Ольга Серпілова), до 80 кг - Андрій Кидальник (тренер - Ростислав Саєнко), більше 90 кг - Сергій Сачук (тренер - Ростислав Саєнко).

На завершення чемпіонату області кращі спортсмени краю кваліфікувалися на чемпіонат України. Проте до змагань, що відбувалися у Києві, їх так і не допустили.

Про причини таких неприємностей розповідає один із тренерів збірної, Володимир Воронежський:

- Два роки тому паралельно з нашою федерацією на громадських засадах було зареєстровано ще одну федерацію ушу. Тепер, у червні цього року, паралельно з нашим офіційним Рівненським обласним осередком федерації ушу/гунфу та цігун виник осередок і цієї федерації. Тим не менше, саме нашій федерації досі належить виняткове право проведення різнорівневих змагань та формування збірної області. Створив паралельну нашій організацію ушу колишній учень нашого президента, Миколи Матулевського, зі своїми однодумцями. Про яку серйозність роботи цієї федерації можна говорити, якщо вона за два роки існування “виховала” більше майстрів спорту, ніж ми - за шістнадцять. Це ж просто неможливо. Наведу ще такий приклад: за один день спортсмен, який мав звання КМСУ з рукопашного бою, дивовижним чином здобув перший розряд із ушу. Але ж рукопашний бій і ушу - зовсім різні види спорту. І все ж, - маємо те, що маємо...

Цього року чемпіонат України проводився на основі двох федерацій. До Києва ми приїхали, до останнього сподіваючись, що нас приймуть на турнір, проте, - не склалося. Окрім Рівненщини, з інших причин з турніру зняли ще п’ять областей і АР Крим. У столиці нашу команду дискваліфікували через відсутність у хлопців залікових книжок, у які вписуються розряди спортсменів. Ці документи нам повинні були видати після завершення обласної першості.

- Володимире Сергійовичу, а чому саме нашій команді їх не видали?

- Паралельна нам федерація не надіслала заявок для участі своїх спортсменів у чемпіонаті області. Більше того, ці спортсмени навіть не з’явилися на змагання. Хоча вони мали усі шанси завоювати призові місця. Згодом в обласне управління спорту надійшла скарга про те, що ми не прийняли спортсменів паралельної федерації на турнір. До розгляду скарги обласне управління спорту жодних документів спортсменам не видало і жодного розряду не присвоїло - такий порядок, тож на першості держави ні представники нашої федерації, ні представники новоствореної федерації не виступили саме з цієї причини. Тепер розрядні книжки видадуть, як тільки управління спорту отримає документальне підтвердження наказу про затвердження нової ЄСКУ (Єдина Спортивна Класифікація України). А це станеться найближчими днями. На державному рівні цей документ уже виданий та затверджений.

Нині рівненські ушуїсти готуються до відкритого чемпіонату Івано-Франківської області, що відбудеться 17 листопада. Крім того, наприкінці року планують організувати таку ж відкриту першість з ушу і на Рівненщині.

08.11.2007



Рівне-Ракурс №10 від 08.11.2007p. 
На головну сторінку