№318 від 15.11.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Світ дитини
У маленької Іринки сьогодні свято - мама купує доні книжку. Із різноманітності запропонованої книжкової продукції пані Ольга вибирає не надто дорогі екземпляри. “Кольорові книги в товстій обкладинці недешево коштують, - каже мама, - але купувати тоненькі чорно-білі видання не хочеться, адже вони не є цікавими для дитини. Доводиться обирати продукцію за більш-менш доступною ціною”.
ми реалізовуємо. Наприклад, вартість бестселера “Гаррі Поттера” в україномовному перекладі становить 42 гривні, у російськомовному - 57. Якщо чесно, пояснити, з чим це пов’язано, не можу”.
Пані Леонова, працівник книгарні “Слово”, каже, що навіть новітні технології не можуть замінити дітям любов до казок. “Про популярність окремих авторів говорити не варто, - запевняє Марія Степанівна, - адже купують дитячі казки як авторські, так і народні”.
Майже всі книжки для дошкільнят - українською мовою. Середня ціна за такий подарунок - 30 гривень. “Дорожчими є енциклопедії, пізнавальні підручники. Ці книжки зазвичай великі за розміром, у товстій палітурці. Для малюків створено ряд розвиваючих книжок із численними ілюстраціями, які допомагають розвивати уяву, запам’ятовувати нові слова, вчитися правильно їх вживати”, - розповідає книгознавець Галина Іванівна.
Привертає увагу і численна кількість забавок для малечі. “Під час гри легше вивчити цифри, алфавіт, - стверджує продавець “Букватора” Ольга. - Крім того, у нас багато дитячої літератури на цифрових носіях. Є логічні вправи для розвитку та виховання дитини, а також казки - як для найменших, так і для учнів середнього шкільного віку. Видавництва змагаються за те, щоб захопити увагу дитини, тому всілякими способами намагаються вдосконалювати свою продукцію”.
І якщо книжковий бум на “Гаррі Поттера” потроху вщухає, то обертів набирають дитячі журнали. Колись “Малятко” та “Пізнайко” були монополістами на ринку дитячої літератури, а тепер про них мало хто знає. Однак зараз купити “Приключения Шрека” хочуть усі. “Такого я ще не бачила, - зізнається продавець Ганна. - За день до виходу журналу батьки підходять до мене і просять залишити примірник, хоча його вартість понад 15 гривень”. Тетяна, мама семирічного Андрійка, розповідає, що цього тижня довелося купувати “Приключения Шрека” двічі: син захотів похвалитися однокласникам, що і йому купили таку цікаву річ, та журнал випадково зник. “Син повернувся додому в сльозах, проте з’ясувати причину пропажі не вдалося. Довелося викласти ще 15 гривень, щоб заспокоїти дитину, адже Андрійко щовечора з захопленням перечитує кожну сторінку”.
“Хоча журнали “Скубіду”, “Дісней”, “Вінні Пух”, “Спайдермен” чи “Світ Барбі” дещо втратили свої позиції, але й на них є попит. Дозволити собі дорогу забавку можуть далеко не всі, а вартість останніх - від 5 до 10 гривень”, - зізнається пані Ганна.
Психологи стверджують, що відмовляти улюбленим синам і донечкам не варто, хоча й кажуть, що дитина повинна розуміти ціну зароблених батьками грошей.
15.11.2007 | Леся КУРУЦ |
Рівне-Ракурс №10 від 15.11.2007p. На головну сторінку |