Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №318 від 15.11.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#20 листопада - День спільних дій в інтересах дітей

Життя без їжі

Життя без їжі

На Млинівщині виявили хлопчика, який до трьох років харчувався лише молоком

У Млинівську районну лікарню у важкому стані доставили трирічного хлопчика. Він був охлялий та блідий, не міг ні стояти, ні говорити. А ще - не вмів їсти... Хлопчика виявили в одному із сіл Млинівського району у багатодітній сім’ї. Він був дуже-дуже блідим та байдужим до навколишнього середовища. Хтозна, скільки б часу ще він так жив, якби “знахідку” не виявила міська фельдшерка і не здійняла галасу.

Дитину забрали до лікарні, де поставили діагноз “анемія” і почали виходжувати. А правоохоронці почали з’ясовувати обставини цієї пригоди.

- Мати дитини розповіла, що її син із народження хворів на епілепсію і вона не хотіла бачити його таким, - розповідає помічник прокурора області з питань захисту прав та свобод неповнолітніх, радник юстиції Ольга КРОТ. - Замість того, аби підтримувати життя дитини, вона просто чекала його смерті. Хлопчика годувала виключно молоком (про що засвідчили результати експертизи), тому в дитини не виробився за три роки жувальний рефлекс. Він майже з народження не дихав свіжим повітрям і не бачив сонця.

Жінка, яка вже мала чотирьох дітей, була вагітною. “Навіщо ви знову зачали дитину, якщо не можете належним чином виховувати тих, котрих народили?” - допитувалися співробітники прокуратури. Жінка зізналася, що до її будинку навіть газ не підведено, бо на це немає грошей. А де їх взяти? Президент обіцяв допомогу при народженні дитини - вісім з половиною тисяч гривень - “ось і чекаємо, бо більше доходу немає”...

Сьогодні Михайлик знаходиться в сиротинці. У нього порозовіли щічки та з’явилася посмішка на обличчі.

Млинівська міжрайонна прокуратура порушила проти горе-матері кримінальну справу за статтею 166 КК України - злісне невиконання батьківських обов’язків по догляду за дитиною (карається обмеженням волі від 2 до 5 років або позбавленням волі на цей же строк). До речі, за два останніх роки на Рівненщині порушили 25 кримінальних справ.

- Представники сільських та селищних рад, працівники ФАП зобов’язані завчасно інформувати органи влади та правоохоронців про неблагополучні сім’ї та стиль їхнього життя, аби не траплялося подібних випадків, - резюмує Ольга Крот.

За словами провідного спеціаліста Рівненського обласного центру соціальних служб сім’ї та молоді Ірини ПИЛИПЮК, минулого року до них звернулося за допомогою 65 людей, які повідомили про неналежний догляд за дітьми. Телефонували сусіди, фельдшери, а також самі діти, які дізналися про телефон довіри з буклетів та преси.

На початку минулого року мама з Гощанського району зварила в окропі немовля. Медикам не вдалося врятувати дитину. За словами жінки, вона його так “купала”. Через кілька місяців після цього випадку вона зварила в окропі старшу дитину, якій медики Рівненського опікового центру врятували життя.

Із Сарненської районної лікарні привезли в обласний притулок для дітей 4-річного хлопчика, мешканця району, який боявся слова “мама”. У нього була розбита голова та понівечене обличчя. Виявилося, що його вдарила кілька разів поліном рідна ненька за те, що він, бувши голодним, з’їв “дитячі” суміші, які призначалися для годування молодших братиків-сестричок.

Телефон довіри

Тут вас вислухають, допоможуть у складній ситуації, яка трапилася в сім’ї, порадять куди звернутися за допомогою. Телефон довіри Рівненського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює щодня з 16.00 до 22 години: (0362) 22-22-21

15.11.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 15.11.2007p. 
На головну сторінку