Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №321 від 06.12.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Тільки в Зарічнянському районі немає СНІДу

Тільки в Зарічнянському районі немає СНІДу

Нині ситуація з ВІЛ СНІД у Рівненській області є доволі напруженою. Станом на перше листопада зареєстровано 702 випадки ВІЛ-інфекції. У 75% випадків носіями є молоді люди до 35 років - жителі Рівного. Ще у 82 осіб поставлено діагноз СНІД і від даної хвороби вже померло 35 осіб. Чимала кількість інфікованих живе у Кузнецовську та Дубному. А ось під Білоруссю, у Зарічнянському районі, на щастя, цієї зарази немає.

организовать

аренда [20]

Про небезпеку тисячоліття - синдром набутого імунодефіциту, його профілактику, лікування та співіснування з інфікованими людьми мовилося на засіданні Рівненського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Нагадаємо, що ж означають великі літери в назві інфекції і чим загрожують вони людському життю? ВІЛ означає вірус імунодефіциту людини. Цей вірус є причиною СНІДу. Іноді ВІЛ називають “вірусом СНІДу”. СНІД же означає синдром набутого імунодефіциту, коли вірус проникає в організм людини і руйнує його імунну систему. Імунна система допомагає людині долати інфекції та хвороби. СНІД, іншими словами, - це поєднання захворювань та симптомів. Попри все, людина, заражена ВІЛ, може прожити чимало років, перш ніж вірус призведе до СНІДу. Після потрапляння вірусу до людини проходить близько трьох місяців, і в організмі з’являються антитіла до ВІЛ, які можна виявити за допомогою тестів. ВІЛ же поступово й неухильно робить свою чорну справу - послаблює імунну систему. Опір інфекціям стає настільки слабким, що в організм легко проникає “букет” інших болячок, що викликають різні серйозні захворювання і погіршують стан здоров’я людини.

За словами головного лікаря обласного центру боротьби зі СНІД Олени ГАНДЗЮК, ВІЛ належить до сімейства ретровірусів або “повільних” вірусів. Ослаблення імунної системи може тривати роками, і людина, заражена ВІЛ, може жити нормальним життям, перш ніж відбудеться погіршення її здоров’я. Виявити ВІЛ в організмі можна за допомогою спеціального аналізу крові, який робиться безкоштовно.

І якщо, як мінімум, два різні спеціальні тести підтвердять наявність антитіл до ВІЛ у крові (дадуть позитивний результат), то це означає, що людина інфікована.

З нового року в нашому краї триватиме проект з надання комплексної підтримки щодо зниження ризику ВІЛ-інфікування у Рівненській області. Відтак проектом заплановано охопити 1400 споживачів ін’єкційних наркотиків та 350 осіб секс-бізнесу. Серед цієї групи ризику розповсюдять понад 200000 шприців, 20 тисяч презервативів та спиртових серветок, антисептики та ін. Також діятимуть групи самодопомоги та тренінгові заняття. В останньому братиме участь і Юрій ЛАЗАРЕВИЧ - керівник обласного представництва “Всеукраїнської мережі людей, що живуть зі СНІД”.

ВІЛ-інфіковані - серед нас. І вони мусять підтримувати постійний контакт зі своїм лікарем, щоб той мав можливість спостерігати за їхньою імунною системою.

ВІЛ передається від однієї людини до іншої такими шляхами:

• при використанні нестерильних голок чи шприців (тих, котрі вже були у використанні і заражені ВІЛ) для ін’єкцій;

• при переливанні інфікованої крові неінфікованій людині;

• при заняттях сексом з інфікованим партнером без засобів захисту;

• від інфікованої матері до новонародженої дитини під час виношування плоду, при пологах чи годуванні дитини грудьми. Утім, зараз існують ефективні препарати, що дозволяють запобігти передачі ВІЛ від матері до дитини.

ВІЛ не передається:

• через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною (вірус дуже нестійкий і гине поза організмом людини);

• через покуси комах та домашніх тварин;

• при використанні загального посуду (чашок, виделок, ложок), рушників, постільної білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну і т.д.;

• при обіймах, рукостисканні, поцілунках.

06.12.2007Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 06.12.2007p. 
На головну сторінку