№324 від 27.12.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Новорічні історії
Рік Пацюка став для Івана Ткачука доленосним. Саме 1984 року хворий на ДЦП чоловік, якому одному судилося вижити з трійні, одружився з красунею Ольгою, яка згодом народила йому четверо дітей!.. Людина, що з дитинства пересувається тільки на інвалідному візку, дала життя здоровим малятам, які тепер ростуть на радість батькам.
Іван Ткачук надзвичайно цікавий та веселий співрозмовник. Просто вражає його посмішка, яка за час бесіди не сходила з обличчя. Можливо, саме завдяки символу невгамовного та працьовитого пацючка, який так круто змінив життя чоловіка, у нього така позитивна і життєстверджуюча аура. Адже недаремно рік Пацюка вважають періодом сімейного щастя та любові. І, в той же час, Пацюк не співіснує з тими, хто “лежить на печі”. Як приклад, Іван Ткачук - мужній та трудолюбивий борець з життєвими обставинами, бо саме таких у рік Пацюка супроводжує успіх.
Після одруження у 1984 році Ольга відчула, що носить під серцем дитину... Сьогодні Тарасу вже 22 роки, він навчається на заочному факультеті “водника” і працює в Києві водієм. Через кілька років з’явився на світ Володимир, життя якого так трагічно обірвалося. І саме 1996 року, в рік Пацюка, зачали свою єдину донечку Галинку, яка нині справжня окраса сімейства Ткачуків. А найменшенький, Петрик, зараз вчиться в четвертому класі місцевої школи...
До того ж рік Пацюка став знаменним і в історії знайомства Ольги та Івана. “У ті далекі часи, - згадує з посмішкою чоловік, - ми з друзями часто збиралися в мене вдома і влаштовували так звані “клубні посиденьки”: з піснями, музикою та... варениками. Так-так, вареники були фірмовим атрибутом наших вечірок. Звісно, ми не обминали увагою жодного свята, а тим паче Новий рік. Цієї днини хата була вщент заповнена людьми, які співали, галасували, одним словом - веселились... (“Так веселились, що зламали мені чотири крісла”, - жаліється матір Івана Галина Ткачук). На щастя, друзів у мене було, хоч відбавляй. І головне, що вони ніколи не цуралися мого стану, а навпаки - ставилися, як до рівного їм”.
“Саме того року я проходила практику від Сарненського ПТУ в Гощі. Навчалась тоді за спеціальністю маляр-штукатур. Разом зі своєю групою потрапила на святкування Нового року до “галасливого” будинку Івана, - підключилась до нашої розмови Ольга Ткачук. - Я ніколи не подумала б, що людина з такою важкою долею може бути душею компанії. Мабуть, саме цим він мені і запав у душу. Адже Іван вражав своїм життєрадісним та позитивним поглядом на життя. А яка в нього посмішка!..” (з останньою її фразою я беззаперечно погоджуюсь - авт.) .
Сьогодні Іван Ткачук захоплюється зимовою рибалкою. Озеро, до речі, знаходиться якраз поряд з будинком родини. А ще він з нетерпінням чекає Нового року. І не тільки тому, що він навіює йому такі приємні спогади. Просто у сім’ї є традиція - зустрічати його надворі, коло того ж озера. І цьому аж ніяк не заважає інвалідний візок та морози. Ще б пак! Людину з таким великим серцем не здолає холод! Ця традиція існує в родині Ткачуків не дуже давно, та вони впевнені: щоб впустити в дім нове життя, нове щастя, треба побачити та відчути красу новорічної ночі, вдихнути морозне повітря нового року на повну силу!
“І хто-зна, - із загадковою посмішкою каже Іван, поглядаючи на дітей, - можливо, у цей рік Пацюка ми з дружиною не зупинимося на досягнутому...”
27.12.2007 | Юліана ТЕТ |
Рівне-Ракурс №10 від 27.12.2007p. На головну сторінку |