Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №325 від 03.01.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Різдво наближається

Запрошуємо до святкового столу!

Запрошуємо до святкового столу!

Кутя - головна ознака різдвяного столу. В давнину на Україні її варили багато (велику макітру), щоб вистачило на три дні свят.

жк мониторы

Зерна пшениці чи ячменю промивають, заливають на дві години водою, щоб набрякли. Далі доливають води і варять до готовності. Зварені зерна заправляють розтертим маком, розведеним водою медом або цукром, січеними горіхами та родзинками.

На 2 склянки пшениці - 8 склянок води, 1 склянка меду, 100 г родзинок, 100 г подрібнених горіхів, 1 склянка маку.

Узвар

По 100 г сушених яблук, груш, чорносливу, 1 скл. цукру, 50 г ізюму, 5 л води.

Помиті сухофрукти залити водою, додати цукор чи мед, всипати ізюм і варити під кришкою протягом години на середньому вогні. Настоювати 3-4 години й остудити.

Пироги

На Святвечір на стіл подають пісні пироги, тісто для яких замішують на воді, борошні, дріжджах, солі, цукрі. Для солодких пирогів начинку готують з маку, калини, сухофруктів, яблук; для солоних - з капусти, квасолі, гороху, гречки, картоплі, додають смажену цибулю, гриби. Печуть пироги в духовці або смажать на олії на сковороді. З пирогами їдять інші страви.

На другий день свят готують скоромні пироги. На 3 склянки борошна - 1 скл. вершків, 2 яйця, 30 г дріжджів, 1/2 скл. вершкового масла, 1/2 ч. л. солі. (Для солодких пирогів слід додати 1/2 скл. цукру.) Замішують тісто, під кінець додають розтоплене масло, знову замішують, коли підійде, готують пиріжки.

Паштет із печінки

На 500 г телячої або яловичої печінки - 100 г сала-шпику, 100 г вершкового масла, 1 морквина, 1 цибулина, пучечок петрушки, перець, сіль за смаком, лавровий лист.

Печінку чистять від плівок, жовчних протоків, промивають, нарізають шматочками, обкачують у борошні і смажать на частині сала до готовності. Дрібно порізані овочі також підсмажують. Далі все змішують, солять, перчать, 2-3 рази пропускають через м’ясорубку і відбивають кописткою (дерев’яною лопаткою), поступово додаючи вершкове масло. Такий паштет подають як окрему закуску, ним фарширують яйця, використовують як начинку для пирога.

Кутя з рису

400 г рису, 200 г ізюму, півсклянки цукру або100 г меду, кориця.

Рис перебрати, промити, залити холодною водою, довести до кипіння, відкинути на сито або друшляк і промити холодною водою. Потім рис знову залити великою кількістю холодної води і варити до готовності, не перемішуючи. Воду злити, рис остудити, цукор розвести невеликою кількістю води і з’єднати з рисом. Якщо замість цукру використовується мед, то розвести його водою в пропорції 1:2. Розмішавши масу, додати вимитий і ошпарений окропом ізюм, корицю і знову старанно перемішати. Викласти на велику тарілку, притрусити цукровою пудрою.

Кутя рисова з варенням

Зварити розсипчастий рис так само, як у попередньому рецепті. Покласти в нього склянку ягід і фруктів, узятих з варення, але без сиропу. Підлити трохи солодкої кип’яченої води.

03.01.2008



Рівне-Ракурс №10 від 03.01.2008p. 
На головну сторінку