№214 від 17.11.2005p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Цієї п’ятниці у Мирогощанському аграрному коледжі буде і концерт, і застілля, і багато-багато теплих слів лунатиме на честь працівників села. Аграрії традиційно відзначатимуть своє професійне свято. А з ними і студенти, викладачі закладу, яких за роки існування Мирогощанський аграрний коледж випустив тисячі кваліфікованих спеціалістів сільського господарства.
І неправда те, що аграрна освіта не перспективна, а сільське господарство занепадає! Їсти людям, зокрема, жителям України хотітиметься завжди. І хто ж, як не аграрії, годуватиме країну? А вони, спеціалісти сільського господарства, хочуть лише одного - досконалої аграрної політики в країні, а з рештою проблем вони справляться.
850 студентів стаціонарно та 330 заочно нині навчаються у Мирогощанському коледжі. А з відкриттям нової спеціальності “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» зі спеціалізацією «Конярство та кінний тренінг” кількість абітурієнтів щороку збільшується. І не дивно. Бо навчатися в Мирогощанському аграрному коледжі, безумовно, престижно і перспективно.
- Дружний наш колектив (а в коледжі працює 520 чоловік) робить усе можливе, щоб життя студентів було цікавим, а їхній диплом про здобуття освіти став “зеленою карткою” у працевлаштуванні, - говорить директор Мирогощанського аграрного коледжу Давид ШВАРЦ (на фото). - Щороку ми випускаємо в середньому 250 студентів, які затребувані аграрними підприємствами України. До речі, найкращі студенти, які добре проявили себе у навчанні, проходять практику на фермах Великобританії, Польщі, Угорщини. Нерідко власники цих сільгосппідприємств пропонують студентам залишатися в них працювати. Але наші вихованці повертаються додому, закінчують навчання, а вже потім, за бажанням, їдуть знову в Англію чи Ірландію - вже на роботу. Сьогодні 25 випускників коледжу, які освоїли спеціальність кінника, працюють за кордоном на контрактній основі.
- Не хочу, щоб у читачів склалося враження, що наші студенти успішно реалізовують себе лише за кордоном, - продовжує Давид Олександрович. - В Україні спеціалісти сільськогосподарського виробництва теж мають великий попит на ринку праці. А тому кількість навчальних місць у нас не скорочується, а навпаки, зростає. Відкриваються нові спеціалізації.
Підсумовуючи плоди цього-
річної праці, пан Шварц запропонував прогулятися територією коледжу й оцінити, в яких гарних умовах навчаються майбутні аграрії.
На кухнях гуртожитків змонтовані стаціонарні електроплити, у душових кімнатах постійно подається гаряча вода. Відремонтовані та обладнані новими меблями кімнати відпочинку, де у вільну годину можна подивитися телевізор та цікаво провести дозвілля. Все це здійснено за рахунок навчально-дослідного господарства, яке успішно функціонує в аграрному коледжі.
Навчально-дослідне господарство здійснює свою діяльність на 3600 гектарах землі та п’яти фермах. З них - три ферми великої рогатої худоби (1 тисяча 850 голів), свиноферма (1500 голів) та племстайня (70 голів).
Щороку на полях коледжу вирощується стабільний урожай сільськогосподарських культур.
До слова, проходячи практику на полях та фермах господарства, студенти отримують зарплату та премії. Так, цього року за збирання хмелю кращі групи премійовані екскурсійними поїздками в Умань, Львів, Олеський замок.
Гидроклапан, цена оптом и в розницу - всегда в наличии в Москве.
Гармонійне життя у Мирогощанському аграрному коледжі пливе звичайним руслом: студенти і навчаються, і працюють, і відпочивати вміють. А головне, в майбутньому вони стануть хорошими спеціалістами сільського господарства, без професійної діяльності яких економіка країни ні кроку не ступить уперед. А тому з нагоди професійного свята бажаємо працівникам Мирогощанського аграрного коледжу і його студентам невичерпної енергії, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні!
Дізнатися про умови вступу в цей навчальний заклад чи отримати іншу інформацію про Мирогощанський аграрний коледж ви можете, звернувшись за
адресою: Рівненська область, Дубенський район, с. Мирогоща-2, вулиця Студентська (індекс - 35624), або зателефонувавши: (03656) 7-74-90, 7-77-73, 7-77-02.
17.11.2005 | Ольга ДОЛЯ |
Рівне-Ракурс №10 від 17.11.2005p. На головну сторінку |