№327 від 17.01.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Нешкідливі поради
Лавр благородний цінується фармацевтами як гарне джерело лаврової олії. Особливо багаті на неї плоди лавра.
Мазь на основі лаврової олії надзвичайно помічна при ревматизмі. З цією ж метою використовують і настоянку, яку готують у домашніх умовах із висушеного листя на 40-70% спирті (горілці). Подрібнене листя заливають спиртом із розрахунку 1:5. Щільно закривають та витримують при кімнатній температурі 7 діб. Затим проціджують і зливають у темну пляшку.
Лавр благородний можна вирощувати і в кімнатних умовах.
Оливково дерево, маслина, - вічнозелений кущ із вузьким, блискучим, начебто шкіряним листям. Дрібненькі біленькі, з дуже приємним запахом квіточки гронами ростуть у пазухах листя.
Між іншим, оливкове дерево вважається цінною рослиною для оселі. У кімнаті воно росте навіть краще, ніж в оранжереї. Цвіте з весни до зими, а при сприятливих умовах і взимку.
У Китаї квіточки духмяної маслини, яка вирощується як кімнатна культура, додають до вищих сортів чаю задля аромату. Плоди ж вживають у їжу. Тим часом на підставі досліджень, жительки Середземномор’я вдвічі рідше хворіють на рак молочной залози.
Оливкова олія широко використовується не тільки в харчовій промисловості, але і в медицині. Рекомендують її при атеросклерозі (розчиняє холестеринові бляшки), розчиняє камінці в нирках та печінці. Приймають по столовій ложці 3 рази на день перед їжею. При додаванні кількох крапель цитралю (продається в аптеках) оливкову олію можна використовувати для закапування у вухо при запальному процесі та для полоскання рота.
17.01.2008 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 17.01.2008p. На головну сторінку |