Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №214 від 17.11.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Рука допомоги

Благодійність завжди в пошані,

переконані на ВАТ «Рівнеазот»

- Коли ми розповідаємо про допомогу, надану «Рівнеазотом», люди просто не вірять, що в наш час ще може бути благодійність, - зворушено розповідала мама випускника Рівненського обласного ліцею Ігоря Вітрука, для якого наше підприємство виявилося єдиним спонсором поїздки до Тайваню на світову олімпіаду юних хіміків (у «РР» уже повідомлялося, що хлопець повернувся звідти срібним призером).

До речі, це не єдиний випадок благодійності, яку виявляє «Рівнеазот». Лише в нинішньому році у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя» підприємство виділило матеріальної допомоги громадським організаціям, освітнім та лікувальним закладам на суму понад 400 тисяч гривень. Скажімо, дитячим будинкам, інтернатам для дітей-сиріт переказано близько 200 тисяч гривень, лікарням - понад 30 тисяч, церквам - близько 60 тисяч гривень.

Відрадно, що пожертви, які виділяються підприємством, допомагають тим, хто потерпає від фінансової скрути, вирішити чимало невідкладних проблем. Директор загальноосвітньої школи №19 Інна Олексіївна Верхова, з якою мені вдалося поспілкуватися, не приховувала свого захоплення.

- Ви навіть не уявляєте, - казала вона, - яку неоціненну допомогу надав нам «Рівнеазот». За виділені кошти ми змогли напередодні нового навчального року поміняти стільці в кількох класах. Такої співпраці з керівництвом я особисто просто не пам'ятаю, і тому готова мало не всьому світові розповідати про те, що «Рівнеазот» турбується не тільки про своїх працівників, а й про їхніх дітей (нашу школу відвідують переважно діти з родин рівненських хіміків).

Захоплення директора школи та її палке бажання й надалі налагоджувати тісні контакти з нашим підприємством цілком зрозуміле. Сьогодні освітянські заклади переживають далеко не кращі часи. Адже батьки нині мають фінансувати не тільки придбання підручників чи наочності в школах, а нерідко й крейди чи іншого дріб'язку, вкрай необхідного в навчальному процесі.

Не кращий стан справ і в медицині. Головний бухгалтер центральної міської лікарні Славіна Миколаївна Фаріон розповіла про те, що нині медицина вкрай погано фінансується з бюджету.

- Спонсори, - зазначає вона, - це для нас справжня «паличка-виручалочка», з допомогою якої ми вирішуємо чимало проблем, пов'язаних з харчуванням хворих, придбанням медикаментів, обладнання чи медичних інструментів. Допомогу вашого підприємства в цьому плані важко переоцінити. Отож, ми дуже сподіваємося на подальші контакти, розуміння наших проблем як керівниками підприємства, так і спостережною радою, акціонерами.

Не стоїть «Рівнеазот» й осторонь питань культури. Скажімо, для розвитку театрального мистецтва краю переказано 35 тисяч гривень Рівненському облмуздрамтеатру. На знак вдячності за підтримку напередодні відкриття нового театрального сезону генерального директора Михайла Васильовича Заблуду нагороджено відзнакою «За благодійну діяльність».

Матеріальну допомогу час від часу отримують і колишні працівники підприємства, які пішли на заслужений відпочинок. Зрозуміло, вона не вирішує всіх проблем літніх (часто хворих) людей, і, все ж, втішає сам факт, що на заводі їх пам'ятають. У нинішньому році 18 пенсіонерів оздоровилися на базі санаторію-профілакторію «Сосновий бір».

Словом, «Рівнеазот» не належить до тих підприємств, які ставлять собі за мету за будь-яку ціну тільки накопичувати і примножувати капітал. Для адміністрації, головних акціонерів «Рівнеазоту» куди важливіше не пройти повз людський біль, надати посильну допомогу тим, хто потерпає від скрути, бо ж, як казав директор з питань економіки та фінансів Микола Максимович Власюк, «благодійність була, є і, думаю, завжди буде в пошані, - незалежно від того, які складні етапи доводиться переживати суспільству».

17.11.2005Світлана БЕРЕЗА, начальник прес-служби ВАТ «Рівнеазот»



Рівне-Ракурс №10 від 17.11.2005p. 
На головну сторінку