Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №328 від 24.01.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думки вголос

Деградація сьогодні, а завтра що?

Доброго дня, шановна редакціє “Рівне-Ракурсу!” Я, так як є людиною активної життєвої позиції, вирішила взяти участь в обговоренні проблем відродження духовності та моралі підростаючого покоління, ініційованого в публікації Володимира Попика “Про моральність - вголос”.

Мораль, духовність і культура в Україні деградують. Я вітаю ініціативу депутата облради Галини Кульчинської щодо обговорення проблем відродження духовності та моралі молодого покоління на Рівненщині. На превеликий жаль, ці високі якості на сьогодні в Україні деградують.

Отже, про мораль. Повірте, що кров холоне в жилах, коли читаєш повідомлення з кримінальної хроніки, що підліток убив свого ровесника, що юна дівчина зарізала свою подругу, що вітчим-чудовисько цинічно згвалтував десятирічну дівчинку. Уявімо на мить: дівчина - символ ніжності і доброти - з ножем в руках!!! В якій країні ми живемо? Куди йдемо?

По-моєму, причини цієї аморальності в наступному: мільйони наших громадян перебувають нині на заробітках за “бугром”. А це означає, що діти залишаються без належних догляду і уваги, без всеперемагаючої материнської любові чи без теплої і сильної батьківської руки. Отак і руйнуються споконвічні високоморальні засади родини - її неповторні звичаї, притаманне українцям поняття честі і порядності, гордості за свою країну. Дітей батьків-заробітчан в основному виховує вулиця, а звідси і крадіжки, і наркотики, і спиртне та рання сексуальна розбещеність. Та плюс іще, зорієнтоване на прозахідні “цінності” вітчизняне телебачення, яке цілеспрямовано виховує дітей в тому ж аморальному дусі.

Далі - духовність. Сьогодні в Україні споруджуються нові розкішні храми, широко пропагуються світле Христове вчення і кришталево чиста християнська мораль. І парадоксально, але факт: водночас із цим все більше руйнуються храми юних душ. Чому? А тому, що знову іще ширше щоденно по телебаченню і сумнівних незалежних виданнях пропагуються насильство і розпуста, жахи, бандитизм, брехня, вседозволеність і ненависть.

Яскравим підтвердженням аморальності є ганебний випадок в одній із шкіл Острозького району. На перерві “круті” учні наголо роздягнули свого тихенького товариша, поклали на стіл і на мобілку сфотографували його статевий орган та демонстративно показували цей знімок всім учням школи. Неперевершений цинізм! Отже, мобілки дітям у школі зовсім не потрібні, бо вони відвертають їхню увагу від навчання і провокують на ось такі безглузді вчинки. Напрошується висновок: шалена пропаганда релігії не приносить бажаних позитивних результатів. Це тому, що діти і молодь до церкви не ходять, а от біля голубих екранів просиджують багато часу і до крику захоплюються “подвигами” своїх героїв, які негативно впливають на формування особистості.

І третє - культура. Нецензурщина, зневага до старших і слабших, зарозумілість і зухвалість у більшості своїй сьогодні притаманні для молоді. Часто на вулиці та в засобах громадського транспорту доводиться чути “пересипані” грубими словечками розповіді дівчат та юнаків про подробиці кохання минулої ночі. Безперечно, є гарно виховані молоді люди, але їх мало. І такі особистості, цілком вірогідно, виховувались у високоморальних сім’ях, в яких немає грубих сварок і культу грошей, а лише честь родини понад усе.

Четверте. Чи варто місцевій владі обмежувати час трансляцій у кабельних мережах телепередач і фільмів, які пропагують насильство і секс? Однозначної відповіді на це запитання дати не можна. Бо ж незаперечна істина, що кохання і секс - це природно і гармонійно, а от насильство і секс - це ганебно і жорстоко. По-моєму, насильство потрібно взагалі виключити з телепередач, а от передачі про високі і ніжні почуття із розумними, потрібними для здоров’я молоді порадами лікарів щодо сексу, потрібно транслювати. Та й взагалі, це питання повинні більше контролювати батьки. Сьогодні ж батьки і вчителі впевнені, що якщо будуть гроші, то діти, незважаючи на знання, будуть далі вчитись у престижних вузах. Отже, запровадження платної освіти також негативно позначилось на формуванні достойної особистості. Тому що бідним, але талановитим дорога в країну великих знань закрилась, а багатим нездарам, навпаки, відкрилась. Звідси і маємо плачевний стан молодої науки. Висновок: не словом, а ділом потрібно талановитій молоді гарантувати безплатне навчання.

І насамкінець. Сьогодні для формування всебічно розвиненої особистості потрібні запровадження на телебаченні високоморальних інтелектуальних передач, велика любов до Батьківщини, справжнє патріотичне виховання, відповідний життєвий рівень і велика мета. На жаль, сьогодні у молоді немає чіткої світлої мети і отого яскравого закличного вогнику попереду, який очищав би юні душі від скверни і погані, який кликав би ніжно і вірно кохати та вершити великі діла на благо рідної України.

24.01.2008З повагою до Вас, Острозький р-н, с.Білашів, Людмила МАЛИНОВСЬКА



Рівне-Ракурс №10 від 24.01.2008p. 
На головну сторінку