Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №329 від 31.01.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Прес-конференція

Зліва направо: Михайло Кривко, Іван Ткачук, Михайло Заблуда

Вдаримо по безробіттю дотаціями та перенавчанням

Сьогоднішня ситуація на ринку праці Рівненської області характеризується зростанням зайнятості населення та скороченням безробіття. Цих позитивних тенденцій вдалося досягти завдяки впровадженню дотацій для роботодавців та перенавчанню незайнятого населення відповідно до сучасних умов ринку.

Основні підсумки роботи Рівненського обласного центру зайнятості за минулий рік підбили на прес-конференції за участю директора обласного центру зайнятості Івана Ткачука, голови Костопільської райдержадміністрації Михайла Кривка, директора Рівненського міського центру зайнятості Андрія Грещука, гендиректора “Рівнеазот” Михайла Заблуди та генерального директора ТзОВ “РЗВА-Електрик” Юрія Кондрачука.

За словами пана Ткачука, найкраще про роботу структури розповість “мова цифр”. Отож, протягом 2007 року вдалося працевлаштувати більше 35 тисяч громадян. А з 5 тисяч осіб, які навчалися за конкретними замовленнями роботодавців, більшість успішно працюють. Свою ефективність на практиці довели й оплачувані громадські роботи. Протягом минулого року в них взяли участь більше 24 тисяч незайнятих громадян. Завдяки цьому вдалося відремонтувати та благоустроїти об’єкти соціальної сфери, заклади охорони здоров’я, дошкільні заклади, клуби та будинок культури.

Пошук нових напрямів забезпечення громадян роботою став пріоритетним завданням центру зайнятості. І вихід було знайдено.

- Ми єдині в Україні серед цілої системи, - зауважив директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, - хто почав впроваджувати у дію договори з організаціями про співпрацю строком на 5 років для працевлаштування. Таким чином, ми знаємо потреби роботодавця і можемо підготувати потрібні кадри.

Звісно, існує проблема з працевлаштуванням у районах. Скажімо, у Зарічненському районі на одне вакантне місце претендує 30 чоловік, у Дубровицькому - 19…

Проте найбільша проблема, і всі присутні були єдині у думці, полягає в низькому рівні заробітних плат, відсутності бажання і неякісній освіті.

- У молоді немає бажання ані знати, ані вміти, ані навчатися, - зауважив керівник “Рівнеазоту” Михайло Заблуда. - За 5 років до нашого підприємства у пошуках роботи звернулося більше 100 чоловік із вищою освітою, проте лишилася лише третина, оскільки амбіцій багато, забаганки великі, а кваліфікації, як такої, абсолютно немає. А головне - немає бажання чогось досягати у цьому житті.

З цим погоджується і генеральний директор “РЗВА-Електрик” Юрій Кондрачук, оскільки вважає, що сучасна молодь обирає майбутню професію лише за її престижністю. Вирішити проблему дірок у кадрах можна, залучившись іногородніми працівниками. Їх можна довозити до роботи, забезпечувати житлом. Вони матимуть пакет усіх необхідних соціальних виплат. Але… треба ще знайти сьогодні кваліфікованого молодого спеціаліста.

“Скільки я у вас можу заробити?” і “Ким я можу стати?”, - ось два головні запитання, які, на думку голови Костопільської державної адміністрації Михайла Кривка, ставить зацікавлений безробітний. Тому в першу чергу потрібно підтримувати тих, хто хоче працювати.

- А підтримувати можна дотаціями, - нагадав директор міського центру зайнятості Андрій Грещук. - Лише протягом минулого року було виплачено більше двох мільйонів гривень коштів Фонду на покриття витрат на заробітну плату осіб, які працюють на дотаційних робочих місцях. І маємо пам’ятати, що дотація - це подвійна соціальна послуга: роботодавцю - допомога у підборі працівників, безробітному - у працевлаштуванні.

31.01.2008Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 31.01.2008p. 
На головну сторінку