№329 від 31.01.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Підсумки
Саме так вважає начальник Рівненського міського пенсійного управління Микола Німчук (на фото). У зв’язку з політичними змінами, а відповідно, і законодавчими, минулий рік був особливо напруженим для Пенсійного фонду. Та активізована робота міського пенсійного управління дала чудові результати як по наповненню пенсійного бюджету, так і по погашенню боргів підприємств Пенсійному фонду.
Але й надалі важливим та клопітким питанням постає заборгованість підприємств по страхових внесках до Пенсійного фонду. Часто це стосується і житлово-комунальних підприємств, і закладів сфери управління. І вирішенням цієї проблеми, на думку пана Німчука, можуть стати лише конкретні, а іноді і жорсткі заходи щодо таких платників. Мабуть, саме завдяки такому принципу вдалося донарахувати більше 400 тисяч гривень, до того ж фінансових санкцій накладено на суму 260,5 тисяч гривень.
Цікаво, що керівникам міністерств та відомств, до сфери управління яких належать підприємства, де збільшується заборгованість зі сплати страхових внесків, на адресу міського голови направлено 22 подання щодо розірвання контрактів з керівниками таких підприємств, у результаті чого сім підприємств погасили борги повністю, сім житлово-комунальних підприємств погасили їх станом на перше квітня 2007 року, стосовно двох порушено справу про банкрутство, а з керівниками інших чотирьох підприємств розірвано контракти. Пан Німчук також зазначає, що за ініціативою управління по дев’яти підприємствах-боржниках порушено справи про банкрутство, три з яких вже визнано банкрутами.
Але часто керівництво чи посадові особи підприємств не дотримують законності проведення процедури банкрутства. Так, за поданням управління, прокуратурою Рівного проведено перевірки за фактами таких правопорушень на ВАТ “Рівнешляхбуд”, ВАТ “Рівнельон”, ДП “Укрбурштин”, СП ТзОВ “Ліонекс”, де замінено арбітражного керуючого.
Але, на жаль, протягом 2007 року на окремих підприємствах-платниках суми боргу продовжували зростати. До цього списку потрапили сім житлово-комунальних підприємств міста(“Паркове”, “Сонячне”, “Промислове”, “Перспективне”, “Покровське”, “Галицьке”, “Центральне”) та ТОВ “Лінен Фореве”, де причини такої ситуації перевіряли спеціалісти управління.
Загалом, із загального обсягу заборгованості, що залишається, лише 972,2 тисячі гривень (це 10,4 відсотка) складає борг економічно-активних підприємств.
Міське управління, зауважує Микола Німчук, підключило до питання погашення боргів підприємств житлово-комунальної галузі й владні структури міста. Адже двічі впродовж року воно розглядалося на засіданнях виконкому та на позачерговій сесії Рівнеради у листопаді. Тоді вдалося отримати понад два з половиною мільйони гривень!
На сьогодні управління Пенсійного фонду України в місті Рівне працює над перерахунками пенсій згідно з новим бюджетним законом. На думку Миколи Німчука, найважливішою інновацією, беззаперечно, є зміни у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. (Мова йде про збільшення страхового стажу до 1,2 відсотка, а з 1 жовтня - до 1,35).Тільки в нашому місті ці зміни торкнуться близько 42 тисяч пенсіонерів.
“У цілому новий підхід до нарахування пенсій, по-перше, дозволить усунути диспропорції в пенсійному забезпеченні громадян, які вийшли на пенсію в різні роки і для призначення пенсій яким застосовували різні показники середньої заробітної плати за різні роки, - наголошує начальник міського управління. - По-друге, дасть можливість відновити соціальну справедливість стосовно людей, які справді мали і мають на це відповідні заслуги, моральне право та законні підстави”.
31.01.2008 | Юліана ТЕТ |
Рівне-Ракурс №10 від 31.01.2008p. На головну сторінку |