![]() |
№329 від 31.01.2008p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Від респіраторних хвороб потерпають усі - діти, дорослі, люди похилого віку. Це нежить і кашель, гостра респіраторна інфекція і грип та решта ще бозна-яких вірусів чатує на бідолашного українця. Тому профілактика та своєчасне лікування сьорбаючих носів з гугнявими голосами, бухикань з тонзилітами та ангінами допоможе зберегти здоров’я та довголіття. Особливо це важливо для молодого організму, що росте.
- Цікаво, чому з носа починає текти не відразу після перших проявів застуди?
- На початку хвороби через набухання слизової оболонки носа, іноді й горла виникає відчуття печіння й сухості, першіння в горлі, особливо в носоглотці. Судини розширюються, слизова оболонка носа запалюється і виділяється слиз. На початку хвороб слиз рідкий і його багато, затим виділення стають густими. На 5-7 день виділення набувають жовтуватого кольору. Також можлива поява інших неприємних симптомів: відчуття важкості в голові, запалення слизової оболонки очей, зниження працездатності, зниження нюхових властивостей. Понад те, трапляється відчуття закладеності вух, зниження слуху через порушення прохідності євстахієвої труби. У період гострого нежитю у хворого можлива поява досить сильного болю в області чола, вище брів чи очей, у щоці. Це симптом того, що запальний процес із порожнини носа перейшов на слизову оболонку прилеглих пазух носа.
- Як погано, коли діти підхоплюють нежить! Приміром, у дитячому садку варто одному прийти зі шмарклями, як невдовзі вся група шморгає носиками...
- На риніти у дітей треба звертати особливу увагу. Тим більше, що в ранньому віці діти зазнають частого впливу застуд. Найперше, треба берегти дітей та й себе від переохолодження. Рекомендується вакцинація та противірусні препарати. У перші дні хворому треба закапувати судиннозвужувальні краплі, щоб не був закладений ніс. Якщо за днів п’ять-сім нежить не минає, негайно звертайтеся до лікаря. Ведучи дитину на прийом до лікаря під час хвилі ГРВІ, треба користуватися індивідуальними засобами захисту - пов’язками. Класичний приклад щодо цього - Японія: щоб уникнути хвороб, які передаються повітряно-крапельним шляхом, там і на вулицях ходять у марлевих пов’язках.
31.01.2008 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №329 від 31.01.2008p. На головну сторінку |