№330 від 07.02.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Модні професії
Бачите себе в майбутньому інкасатором, охоронником, а, може, й кінологом? Далекоглядні! Адже саме ці та інші професії стають з кожним роком актуальніші та затребуваніші на ринку праці. Як їх здобути - в розмові з першим заступником начальника Рівненського вищого професійного училища ДДСО при МВС України Володимиром ПЛІГІНИМ (на фото).
- Продовжуємо підготовку охоронників, охоронців, водіїв категорії “В”, інкасаторів, інструкторів службового собаківництва, кандидатів на службу в органах внутрішніх справ, спеціалістів для підрозділів державної служби охорони, фахівців з організації майнової та особистої безпеки. Спектр спеціальностей в училищі з кожним роком розширюється і продовжуватиме розширюватися.
А до кінця першого кварталу цього року наш навчальний заклад реорганізовується в охоронно-правовий коледж, що дасть можливість нам розвиватися далі, й відповідно наші студенти та курсанти отримуватимуть вищий освітньо-кваліфікаційний рівень (а минулого року Рівненське вище професійне училище ДДСО при МВС України було визнане базовим навчальним закладом в системі МВС України щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” за професією “правоохоронна діяльність” - авт).
- Це цікаво. Чула, навіть, що у вашому навчальному закладі незабаром приватних детективів готуватимуть...
- Не виключено. Навчальний заклад має на це право і певні напрацювання для здійснення підготовки приватних детективів. Однак, поки що закони щодо організації охоронної діяльності та приватного розслідування не врегульовані в Україні, на відміну від Росії та країн Західної Європи. Але, передбачаю, що невдовзі законодавці нашої країни таки затвердять цей закон, і ми відразу розпочнемо підготовку за професією “приватний детектив”. Група осіб, яка пройде навчання та матиме відповідний документ з візою Міністерства освіти України, може отримати ліцензію та організувати приватне детективне агентство. Але це, повторюся, - в перспективах.
- Які нині “модні професії” у вашому навчальному закладі?
- За останні роки збільшилася кількість бажаючих навчатися на інкасатора. Й справді, попит на фахівців цієї професії з кожним роком зростає на ринку праці. Адже відкриваються нові кредитно-фінансові установи, де без інкасаторів не обійтися. Спеціально для підготовки фахівців цієї професії, ми облаштували навчальний полігон, придбали авто для практичних занять, в перспективах - створення лабораторії для підготовки спеціалістів. У навчання входить фізична та вогнева підготовка.
Зростає потреба у інструкторах службового собаківництва. Адже такі фахівці потрібні для підрозділів МВС, МНС, митної, податкової, прикордонної служб.
- Чи не змінилися умови вступу до вашого навчального закладу?
- Доречне запитання. Дійсно, кардинально змінилися. Адже, як і в більшості навчальних закладів, передумовою для вступу тепер будуть не іспити, а сертифікат із зовнішнього незалежного оцінювання (результати тестування).
Нагадуємо, шановні абітурієнти, вам потрібно до 20 лютого зареєструватися у філіях Українського центру з оцінювання якості освіти і пройти зовнішнє незалежне тестування. Наші профілюючі предмети при вступі в навчальний заклад - “українська мова” та “правознавство”. З наявним сертифікатом на конкурсній основі ми зараховуємо абітурієнтів на навчання. Прийом документів - до 29 липня. Без сертифіката мають право вступати у наш навчальний заклад військові, які звільнилися із лав Збройних Сил України навесні. Вони здають вступні іспити.
- Ми все про науку та про науку... А як же у вас із дозвіллям у майбутньому охоронно-правовому коледжі?
- Студенти та курсанти з допомогою педагогів-організаторів вдало поєднують навчання із розвагами. Влаштовують КВН-и, концерти, різноманітні конкурси. Їздять на екскурсії у святі місця - Почаївську лавру, монастирі, церкви. Студенти облюбували екскурсійний маршрут замками західної України. Отож, сумувати від бездіяльності та рутини просто нема часу та передумов!
За довідками про умови вступу
до Рівненського вищого професійного училища ДДСО при МВС України звертайтеся за телефонами:
(0362) 61-29-67,
61-29-85, 61-83-51.
33017, с.Городок Рівненського району, вул.Б.Штейнгеля, 90.
07.02.2008 | Ольга ДОЛЯ |
Рівне-Ракурс №10 від 07.02.2008p. На головну сторінку |