Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №334 від 06.03.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Соціум

Дитина вартістю 50 тисяч гривень

Містом почали поширюватися чутки про те, що нещодавно впроваджена матеріальна допомога при народженні дитини, не більше як звичайний міф та чергова обіцянка уряду. І навіть якщо на хвилинку повірити в те, що усе сказане з екранів телевізорів - правда, такі гроші отримати українським жінкам просто нереально, оскільки їх немає і не буде.

За правдою кореспондент “РР” звернувся до заступника начальника відділу пільг та соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніни ВИДРАК.

- Ніно Сергіївно, допомога при народженні дитини реальна?

- Так, звичайно, і причин для хвилювання немає. Незважаючи на те, що гроші на допомогу при народженні дитини проходять складний шлях від Держказначейства України через проміжні ланки до міського управління соціального захисту, в Рівненській області заборгованості із виплат немає.

Перші виплати відбулися вже у лютому, оскільки до 25 числа кожного місяця формується відомість наступного місяця. Тобто, якщо дитина народилася на початку січня, а батьки подали усі необхідні документи 28 січня, то на виплату допомоги слід розраховувати у березні. Гроші можна отримати вже в проміжку від 10 до 15 числа кожного місяця.

Крім цього, наприкінці лютого Кабмін прийняв постанову, яка передбачає порядок надання у 2008 році допомоги при народженні дитини.

- Яким чином сьогодні розподіляється допомога?

- Допомога при народженні дитини після 31 грудня 2007 року розподіляється наступним чином.

Перша дитина - 4,8 тисячі гривень одноразово та 620 гривень щомісяця протягом року. Всього - 12,24 тисячі гривень.

Друга дитина (навіть якщо перша - усиновлена) - 4,84 тисячі гривень одноразово та 840 гривень щомісяця протягом двох років. Всього - 25 тисяч гривень.

Третя і наступна дитина - 5 тисяч гривень одноразово і 1250 гривень щомісяця протягом трьох років. Всього - 50 тисяч гривень.

Розмір та строк виплати допомоги визначається з урахуванням кількості дітей, які до народження немовляти перебували на утриманні одного з батьків, якому призначається допомога.

- В нашому житті трапляються непередбачувані випадки. Чоловік, наприклад одружується вдруге і в новому шлюбі народжується дитина…

- Уряд передбачив усі “якщо”. Серед найважливіших:

• перша дитина померла, а народжується друга, розмір допомоги - 25 тисяч гривень;

• у другому шлюбі жінка народжує першу дитину, але в цій сім’ї виховуються двоє старших рідних дітей чоловіка, допомога буде - 50 тисяч гривень;

• жінка перших двох дітей передала на виховання до дитячого будинку і народжує третю, допомога буде надана в розмірі 12,24 тисячі гривень, як на першу дитину;

• у матері, яка вже має повнолітню дитину, народжується друга, допомога призначається у розмірі 25 тисяч гривень;

• народжується двоє, троє або більше дітей одночасно, допомога виплачується на кожну дитину окремо, як на наступну;

• дитина була усиновлена (взята під опіку), розмір допомоги - 12,24 тисячі гривень.

- Чи змінився перелік необхідних для отримання допомоги документів?

- Для призначення допомоги при народженні дитини потрібно звернутися до органу праці та соціального захисту населення і засвідчити свою особу. Необхідний перелік документів: заява від одного з батьків (усиновителя, опікуна), копія свідоцтва про народження дитини, оригінал довідки, виданої РАЦСом для призначення допомоги при народженні дитини.

При народженні другої дитини або наступних дітей до переліку додається довідка про склад сім’ї та копія свідоцтва про народження кожної дитини. Усиновителі та опікуни подають ще й копію рішення про усиновлення чи встановлення опіки.

Допомога при народженні дитини призначається лише тим, хто звернувся за нею не пізніше, ніж через дванадцять календарних місяців з дня народження дитини, а у разі усиновлення дитини віком до одного року - не пізніше, ніж через дванадцять календарних місяців з дня набрання чинності рішення суду про усиновлення.

- Виплати на дітей надзвичайні, та чи є контроль за тим, як батьки використовують “дитячі” гроші?

- Відтепер цільове використання коштів буде знаходитися на посиленому контролі державних соціальних інспекторів органів праці та соціального захисту населення разом із органами у справах сім’ї та молоді, служб у справах дітей і органів опіки та піклування. Тож наші діти будуть на повноцінному утриманні, можу вас в цьому запевнити.

Немає нічого кращого за дзвінкий дитячий голос, за щиру посмішку і перше слово “мама”. Та наскільки важливим є те, що ти народжуєш омріяну дитину і знаєш, що про вас двох потурбується держава, відчуваєш свою захищеність і сміливо дивишся в майбутнє. Відтепер мрія мати дитину для багатьох стала реальністю і беззаперечною можливістю подарувати країні майбутнє покоління.

06.03.2008Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 06.03.2008p. 
На головну сторінку