№335 від 13.03.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Обов’язок
Впродовж кількох поколінь у суспільстві панує думка, що армія - це не школа життя, а школа виживання. Та й справді, “дідівщина” завжди мала місце в Збройних Силах України. Відомі факти про вбивства та знущання над новачками не викликають захоплення армією. Однак у рівненських військових частинах запевняють, що їм вдалося викорінити такі випадки. Водночас додають, що служба за контрактом - це не тільки престижно, але й можливість непогано заробляти гроші, отримувати пільги та переваги.
“Заради гарної зарплати необов’язково бути керівником вищого рівня, - переконує начальник відділу особового складу, заступник начальника штабу 13-го армійського корпусу Юрій ВЕРАНОВСЬКИЙ. - Для тих, хто вступає на службу за контрактом, створюються умови не тільки для кар’єрного росту, але й для нормального заробітку. Перший контракт укладається на три роки, згодом - на п’ять. З кожним роком служби зростає відсоток, який додається до заробітної плати. Військовослужбовець за контрактом має право на 30 діб відпустки та матеріальну допомогу на оздоровлення, яка складається з двох зарплат. І навіть у випадку, коли людина не продовжує службу, у неї зберігаються пільги - 25 відсотків від витрат на оздоровлення виплачує держава. Прослуживши двадцять п’ять років, військовослужбовець виходить на пенсію у сорок п’ять. Ця ж межа залишається й тоді, коли є дванадцять років цивільного стажу і решта - військового”.
Член “Союзу українок” Ніна ШИЛО запевняє, що людина, яка послужила у війську, повинна мати шану в суспільстві. Вона має бути патріотично налаштована, мужня й смілива, - адже саме військовослужбовці стоять на захисті нашого спокою.
Втім, служити в армії не всі хочуть. Зрештою, цього й не потрібно, адже не кожен повинен бути солдатом, а лише той, хто гідний цього звання. Армія повинна готувати фахівців.
13.03.2008 | Леся КУРУЦ |
Рівне-Ракурс №10 від 13.03.2008p. На головну сторінку |