Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №337 від 27.03.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Не хлібом єдиним...

Відроджуємо загальнолюдські цінності

Відроджуємо загальнолюдські цінності

За останні роки гуманітарна сфера Рівного не була в фокусі уваги місцевої преси. Причин цьому декілька: гучні скандали, страйки та всілякі негаразди, які збурювали педагогічні, медичні та культосвітні заклади обласного центру, фактично припинилися. Проблем, щоправда, в так званих гуманітарних галузях, менше не стало, але вони вирішуються спокійно, в робочому порядку. Що це за проблеми і як над їх вирішенням працюють, ми попросили розповісти заступника міського голови Рівного, депутата міської ради Світлану БОГАТИРЧУК-КРИВКО.

- Дійсно, якщо раніше нашою головною задачею було не дати розвалитися системі навчальних, культурно-освітніх та медичних закладів Рівного, то три останні роки ми працюємо на розвиток. Що я маю на увазі: наприклад, сьогодні 78 відсотків дітей в обласному центрі відвідують дитячі садки. Це дуже високий показник по Україні. В столиці він аж у три рази нижчий. Нам вдалося домогтися затвердження міською радою програми розвитку дошкільної освіти і тепер кожен рік в дитячих садках Рівного додатково відкривається 30 груп. На мій погляд, це дуже добре, коли молоді мами мають реальну можливість працювати, будучи впевненими в тому, що дитина добре доглядається в садочку.

Сьогодні ми активно працюємо над розвитком позашкільної освіти. Це вкрай важливо для виховання молодого покоління. Ми можемо пишатися тим, що в місті не було закрито жодного позашкільного закладу. В цьому році на їх розвиток у міському бюджеті передбачено півтора мільйона гривень. Ми домоглися виділення додатково 20 ставок для соціальних педагогів. Це важливо - бо школа повинна не тільки давати дітям необхідні в житті знання, але й виховувати їх свідомими громадянами.

Ми також працюємо над програмою оптимального розвитку освітянських закладів. Батьки повинні мати можливість віддавати вчитись своїх дітей у школи, які знаходяться в зручних для них місцях. Особливо це стосується дітей із фізичними вадами. Продовжується програма комп’ютеризації шкіл. У двадцять першому столітті юні рівняни повинні бути з комп’ютером “на ти”. На цю програму в 2008 році виділено 800 тисяч гривень.

Мені дуже приємно, що вдалося домогтися покращення ситуації і в культурі. Міські бібліотеки на поповнення книжкового фонду отримали 200 тисяч гривень. Це дає надію на те, що бібліотеки зможуть повернути багатьох читачів, а мешканці Рівного стануть більше читати книг, у тому числі й місцевих авторів.

Міська влада займається також комп’теризацією бібліотек, що допоможе більшій кількості рівнян швидко отримувати потрібну інформацію.

Можна багато розповідати про розвиток у Рівному спорту. Ми зробили ставку не на спорт рекордів, хоча і це потрібно, а на надання можливості пересічним рівнянам займатися спортом - що, на мій погляд, набагато важливіше. Сьогодні працюють всі спортивні клуби та школи, на підтримку яких в місцевому бюджеті закладено мільйон гривень. На мою думку, в Рівному потрібно створювати більше місць, де б усі бажаючі могли займатися спортом. Сьогодні інтерес до занять фізкультурою та спортом зростає і ми, влада, повинні цьому всіляко сприяти.

Так що можу впевнено сказати - наша гуманітарна сфера розвивається.

27.03.2008Записав Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 27.03.2008p. 
На головну сторінку