Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №338 від 03.04.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думки вголос

Михайло Никитюк: “Земля в оренду - через аукціон, так говорить Закон”

Михайло Никитюк: “Земля в оренду - через аукціон, так говорить Закон”

Не один рік точаться суперечки навколо земельних питань. Вільні ділянки, наче смачний шматок пирога, який воліють вкусити усі бажаючі. І чим більше розвивається і розширює свої межі Рівне, тим гостріша і запекліша точиться боротьба за його частки. Здавалося б, крапку у цьому мав поставити Закон України “Про державний бюджет на 2008 рік…”, в якому чітко зазначено, що набуття оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах. Проте повністю усім задоволених ніколи не буває…

Чи дійсно за землі навколо Рівного точиться боротьба, хто в цьому зацікавлений та що говорить з цього приводу закон, - про це спілкуємося з головою Рівненської райдержадміністрації Михайлом НИКИТЮКОМ (на фото).

- Пане Михайле, Рівне давно вже вийшло, як-то кажуть, за свої територіальні межі. Сьогодні інвесторів більше цікавлять околиці міста, то ж, певно, справа лише за аукціоном?

- На сьогоднішній день загальна площа вільних від забудов земельних ділянок, призначених для передачі права власності на конкурентних засадах на території Рівненського району складає 33,56 гектара. Перші аукціони мають пройти вже у цьому півріччі поточного року. Наразі триває підготовка необхідної землевпорядної та землеоціночної документації, розробляються умови, за яких і будуть надаватися права оренди. В першу чергу це стосуватиметься покращення побутових та соціальних умов проживання громади певної сільської, селищної ради, на території якої знаходиться ділянка.

Але варто зазначити і те, що, не дивлячись на прийняття змін до Земельного кодексу, певні організації, на кшталт ТзОВ “Алігатор-С”, не бажають миритися із тим, що землю отримують тепер через аукціон.

- Наскільки мені відомо, затримка у відповіді цій фірмі райдержадміністрацією стала причиною судової тяганини з подальшим дозволом на розробку проекту землеустрою землі площею 19 гектарів на території Шпанівської сільської ради.

- Так, і це просто “фантастична” постанова - вимушена затримка відповіді могла спричинити розбазарення 19 гектарів землі по вулиці Макарова. Зараз ця справа знаходиться у Львівському апеляційному адміністративному суді.

Насправді, причина ось у чому. У зверненні товариства “Алігатор-С” до райдержадміністрації з проханням надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою цієї ділянки чітко було зазначено, що воно готове взяти участь в аукціоні. У цей самий час на адресу райдержадміністрації надійшло ще дві заяви від інших осіб, які теж виявили бажання орендувати на 50 років дану земельну ділянку. Тож постало питання про проведення аукціону, тобто потрібно було узгодити низку важливих питань. Отож, районна державна адміністрація не мала ніяких юридичних підстав приймати розпорядження.

І справа навіть не в тому. Було зрозуміло, що “Алігатор-С” програє на аукціоні, а втрачати такий шматок землі не хотілось. Ось позиція суду у цій справі абсолютно абсурдна, проте…

- Подейкують, що Ви власноруч віддали 45 соток землі по вулиці Макарова під комерційну забудову приватним підприємцям…

- Тому і подейкують, оскільки не знають напевно, як усе відбувалося. До зміни законодавчої бази передача права оренди земельних ділянок регулювалася Земельним кодексом України та Законом України “Про оренду землі”, а з 25 жовтня 2007 року ще й рішенням облради “Про Тимчасовий порядок передачі права оренди земельних ділянок державної та комунальної власності на конкурентних засадах на території Рівненської області”. Відповідно, аукціони мали місце тоді, коли на оренду однієї й тієї ж ділянки надходило хоча б дві заяви. Оскільки підприємці претендували на різні ділянки землі, ініціювання аукціону було недоцільним. Тим більше, що ділянки були надані не в оренду, був лише підписаний дозвіл на виготовлення проектів землеустрою.

- Зрозуміло, що зміна законодавчої бази руйнуватиме чиїсь плани. А що така процедура, як аукціон, може дати пересічним жителям сіл?

- Аукціон - це не лише пряме поповнення бюджету селищної ради (90 відсотків отриманих грошей), але й можливість кількаразового збільшення цієї суми. Крім цього, це нагода вирішити соціальні проблеми, які, як обов’язкова умова до виконання, можуть вводитися до торгів. Наприклад, у Шпанівській сільській раді терміново потрібно добудувати школу, провести ремонт дороги “Рівне-Шпанів” і побудувати нові сільські дороги, забезпечити вуличне освітлення всіх сіл, відновити комунальну інфраструктуру… Цей перелік великий, і майже однаковий для усіх рад Рівненського району. Тож, чим раніше усунуться конфлікти і налагодиться процедура проведення аукціонів, тим швидше територіальна громада отримає свої дивіденди.

03.04.2008Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 03.04.2008p. 
На головну сторінку