№340 від 17.04.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Проблема
Ось уже понад два роки по вулиці Млинівській 23-А, що у Рівному, існує притулок для бездомних собак. Утриманням тварин у ньому займається благодійний фонд “Надія”, яким керує Айгаза Мамчур. Протягом усього цього часу навколо нього не вщухають суперечки: люди розділилися на два табори. Одні кажуть, що Айгаза Мамчур займається благодійністю і робить велику справу, інші вважають, що під цим криються її приховані мотиви. Та всі погоджуються з тим, що притулок у місті повинен бути.
- Звичайно, притулок повинен існувати, - говорить перший заступник міського голови Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ. - Та тільки - як комунальне підприємство і ні в якому разі - на громадських засадах. Оскільки сьогодні благодійні внески є, а завтра їх може не бути. А в міському бюджеті для цього коштів не передбачено.
- Вона хоче зробити хорошу справу, але не належним чином, - говорить керівник проекту “Фас” (Федерація аматорів собаківництва) Людмила ЛУЦЮК. - До мене звернулися люди, які не задоволені діяльністю власниці притулку. За їх словами, вони надавали матеріальну допомогу на утримання безпритульних тварин, але гроші йшли невідомо куди. Собаки були не доглянуті та голодні. Дехто із людей особисто побудував собакам буди, привозив їжу, воду, та доглядав. Айгаза Мамчур вважає, що притулок її власність і влада зобов’язана надати їй землю, на якій він розташований. На основі цього було подано звернення від групи мешканців міста до Рівненської міської ради. Мені не байдужа доля цих собак і я написала проект загальноміської програми “Охорона тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами” і подала її на розгляд до міської ради. Прийшов час жити сьогоденням, а не завтрашнім днем і місто повинне взяти на себе відповідальність за безпритульних собак.
Не задоволені роботою притулку рівняни подали колективне звернення-скаргу до прокуратури Рівненської області і до міської ради. Працівники Рівненської міжрайонної природоохоронної прокуратури провели перевірку притулку щодо вказаних зауважень. Лікар оглянув собак. Хворих, підозрілих в захворюванні та травмованих тварин не виявив. Було встановлено, що профілактичні щеплення собак проти сказу проводилися вчасно. Крім того, Рівненським МВ УМВС України в Рівненській області було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи щодо голови правління благодійного фонду “Надія” у зв’язку з відсутністю складу злочину.
У той же час волонтери фонду, жертвуючи своїм часом, доглядають за чотириногими друзями.
- Нам доводиться добиватися всього власними силами і коштами, - говорить пані Мамчур. - Проте не уявляю свого життя без цих тварин і кожну вільну хвилину проводжу в притулку.
- У Аліси (так називають її знайомі) “велике серце” і чутлива душа, - каже помічниця Кіра Муравенко. - І все погане, що про неї говорять - лише вигадки.
17.04.2008 | Людмила ІЛЬНИЦЬКА |
Тим часом Цьогоріч до Рівненської обласної дитячої лікарні потрапило 34 дитини, яких покусали тварини. За словами завідувача травмпунктом РОДЛ Геннадія Могили, у більшості випадків дітей кусають вуличні собаки. Щодня в Рівному відловлюють 5-7 бродячих тварин. За словами начальника служби перевезень КАТП 1728 Петра Бачинського, за перший квартал цього року бригада відловила 522 собаки. Вартість відлову одного бродячого собаки - 57 гривень 84 копійки.
Рівне-Ракурс №10 від 17.04.2008p. На головну сторінку |