№341 від 24.04.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Продовжуємо розповідати про місячник Товариства Червоного Хреста, який триває на Рівненщині до 4 травня, і сподіваємося, що таким чином ми та наші читачі станемо активніше долучатися до доброї справи. Добровільна громадська організація до вказаного терміну плекає надію залучити до своєї спільноти близько 23 відсотків дорослого населення краю. Як мовиться, щоб багаті поділилися з бідними, знедоленими, сиротами, тяжко хворими і взагалі ображеними долею. Утім, саме наші заможні люди неохоче відгукуються на заклики допомогти грошима. Що ж, люди, які звикли “піднімати” за рік мільйон, просто не можуть жити інакше, а не тому, що не люблять Україну та її громадян. Вони двадцять років так живуть. Захід задоволений тим, що українські багатії переводять мільйони та інвестують економіку й так благополучних країн. А на що ж покладає надії голова Рівненського обласного Товариства Червоного Хреста Володимир Сокаленко у дні, коли на державному рівні 18 квітня відзначається 90-річчя Товариства?
Звісно, є благодійники на Рівненщині, але їхні пожертви не йдуть у жодне порівняння з промисловими районами Сходу України, 50-100000 гривень на благодійність - це правило, а не виняток. Ми ж вдячні і за п’ять, і за п’ятсот гривень й думаємо, що за місяць зберемо 200000 тисяч гривень.
- А представники влади і органів місцевого самоврядування є членами Товариства?
- Так, є, і сплачують членські внески - 2 гривні. Проте ми, як громадська організація з обласного бюджету, жодних дотацій не маємо і аж заздрісно, що сусідні області таку фінансову підтримку мають. Новою віхою в історії Товариства стало прийняття у листопаді 2002 року Закону України про “Товариство Червоного Хреста України”. Скажу більше, у рамках міжнародної Чорнобильської програми в радіаційно забруднених районах Рівненщини наш автомобіль з пересувною діагностичною лабораторією чи не єдиний щороку по кілька разів проводить медичне обстеження населення. У цьому задіяні п’ятеро фахових медпрацівників, які від села до села обстежують селян. На дванадцяти хуторах висить стяг з червоним хрестом - це означає, що тут надають першу медичну допомогу постраждалим: хто руку сокирою врубав або пилкою поранився, чи навіть кровотеча з носа, яку важко спинити самотужки... Та будь-що на хуторі, де нема фельдшерсько-акушерського пункту, може статися. Отже, ми навчили добровольців надавати першу медичну допомогу. Але таких хуторів у краї понад 70, тому роботи вистачає. Загалом же ми надали медичної допомоги трьом тисячам осіб за рік. Функціонує чотири центри та три кімнати медико-соціальної допомоги, де зафіксовано 35 тисяч відвідувань. Також при Товаристві працює 17 банків одягу для особливо нужденних осіб.
- Цікаво, здається, колись був ще й знак Червоного Півмісяця?
- Так, емблема півмісяця використовується у країнах, де переважає мусульманське населення. Деякий час за Союзу теж був півмісяць, але іншим боком повернутий. У 1992 році Президент України видав Указ про “Товариство Червоного Хреста України”. Наше Товариство активно інтегрується у Всесвітній рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
1918 року у Києві, охопленому лихоліттям Першої світової війни, почав працювати Український Червоний Хрест.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста - гуманітарна організація, проводячи свої дії в цілому світі, виходить з принципу нейтральності та невтручання. Червоний Хрест захищає знедолених і допомагає пораненим у збройних конфліктах і локальних сутичках. Організація заснована у 1863 році швейцарцем Жан Анрі Дюнаном. Штаб-квартира знаходиться у Женеві, Швейцарія.
24.04.2008 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 24.04.2008p. На головну сторінку |