№342 від 05.05.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Газ як засіб впливу
Постачання газу на ВАТ “Рівнеазот” не припинили. Поки що. Що саме змусило НАК “Нафтогаз України” не виконати свою погрозу “закрутити газовий кран” 22 квітня рівненському хімічному гіганту - досі не зрозуміло. Чи це величезний опір працівників підприємства та місцевої влади проти порушення “Нафтогазом” конкурентного законодавства вплинув на рішення “шантажистів”, чи це просто “затишшя перед бурею”, яке носитиме справді катастрофічний характер в разі виконання погроз - не може сказати ніхто. Хоча представники різних політичних сил зійшлися в одному - той, хто заварив цю кашу, діє явно не на користь підприємства, а для зміцнення свого впливу у газовій сфері.
Сергій Васильчук відмовився вдаватися в подробиці щодо того, хто стоїть за “газовими” погрозами. Лише зазначив: “В нас політики мудрі: розглянуть, розберуться. Головне, щоб у постачанні газу на підприємство бралися до уваги прозорі та вигідні умови за цивільним договором, а політика хай працює збоку”.
На чию користь зіграють політичні амбіції -стане видно пізніше. Наразі впевнено можна сказати лише те, що найбільше в цій ситуації страждають працівники ВАТ “Рівнеазот”. Не так давно спеціалісти підприємства постали перед фактом скорочення штату в зв’язку з новим власником, тепер - нове випробування.
Прем’єр-міністру України Ю. В. Тимошенко
Заступника міського голови Рівного з питань економіки, торгівлі, громадського харчування та побутового
обслуговування, депутата Рівненської міської ради
С. М. Васильчука
ЗВЕРНЕННЯ
Ситуація, яка склалась довкола одного з найбільших підприємств Рівненщини ВАТ “Рівнеазот”, викликає серйозне занепокоєння громадськості міста.
Справа в тому, що ВАТ “Рівнеазот” є цілісним підприємством, яке забезпечує 50 відсотків обсягів виробництва м.Рівне, є найбільшим платником податків до державного та місцевого бюджетів, зі складним хімічним виробництвом безперебійного циклу. Тут працює понад шість тисяч людей, які вчасно отримують заробітну плату, одну з найвищих в Рівненському регіоні.
Фактично, мова йде про добробут та спокій двадцяти тисяч рівнян, які вже впродовж трьох тижнів обговорюють одне питання - можливу зупинку “Азоту”. Вони стали заручниками ситуації на газовому ринку України. І йдеться не лише про працівників ‘“Азоту”, але й про усіх без виключення мешканців Рівного. А це вже 250 тисяч людей.
Поясню ситуацію.
Справа в тому, що зупинка цього підприємства призведе й до зупинки очисних споруд, які переробляють 85 відсотків усіх каналізаційних стоків чвертьмільйонного міста. Фактично, Рівне може захлинутися в нечистотах.
Повна зупинка АЗОТу неминуче призведе до тяжких екологічних наслідків, або, можливо, й до катастрофи. Мало того, Рівне опинилося перед загрозою величезного соціального вибуху. Йдеться не лише про 6 тисяч нових безробітних, але й про зупинку фінансування цілої низки соціальних програм та виплат.
Переконаний, що уряд тверезо оцінить ситуацію та знайде правильний вихід з тим, щоб газопостачання ВАТ “Рівнеазот” залишалося безперебійним, а прості люди не стали заручниками ситуації на газовому ринку. Це є головною вимогою всіх рівнян.
Рівненська громада не дозволить зупинити АЗОТ!
05.05.2008 | Юліана ТЕТ |
Рівне-Ракурс №10 від 05.05.2008p. На головну сторінку |