Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №346 від 29.05.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Діагноз: “СНІД”

Діагноз: “СНІД”

Ви помітили, що цьогорічний травень в Україні якийсь трагічно-поминальний? Після Великодня була поминальна неділя, затим - скорботно-переможне 9 Травня, далі - День вшанування жертв політичних репресій і нарешті - Всесвітній день пам’яті людей, що померли від СНІДу. Уперше такий День пам’яті проводився в 1983 році в американському місті Сан-Франциско. Організаторами цієї акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. З того часу День пам’яті мільйони людей по всьому світові відзначають щороку, кожну третю неділю травня.

Згідно з офіційною статистикою, в Україні зареєстровано понад 122 тисячі ВІЛ-інфікованих співвітчизників, майже 22,5 тисячі випадків захворювання на СНІД та 12,5 тисячі смертей. Утім, компетентні люди кажуть, щоб мати насправді реальну картину, вказані числа варто помножити на десять. А ще кажуть, що епідемія СНІДу стрімко пришвидшить демографічну українську кризу і в 2114 році населення додатково скоротиться на 500000 осіб...

У нашому краї ситуація з ВІЛ-СНІД теж напружена. Як мовилося на пресовій конференції, що відбулася у Рівненському обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІД, у нас станом на квітень зареєстровано 806 випадків ВІЛ-інфекції, яка переважає серед молоді до 35 років. А 99 громадянам виставлено діагноз “СНІД”. І 37 осіб уже померло саме з таким діагнозом. Головний лікар Центру і водночас президент обласного благодійного фонду “Майбутнє без СНІДу” Олена ГАНДЗЮК вельми занепокоєна тим, що серед вагітних дедалі більше ВІЛ-позитивних жінок. З 2001 року й до сьогодні на Рівненщині від інфікованих матерів народилася 101 дитина. Вірус передається немовляті або в кілька останніх тижнів вагітності, або під час пологів. Проте 47 малюкам, на щастя, такий діагноз зняли через зникнення антитіл у сироватці крові, коли діти досягли півторарічного віку. В Україні поки не зафіксовано випадків інфікування дітей у садочках чи школах. Але гіпотетично в кожному садку може бути така дитина. Якщо спілкування не уникнути, то треба вчитися жити з ВІЛ-інфікованими: просто і здорових, й інфікованих дітей треба привчати до особистої гігієни, найперше, коли це стосується подряпин та контакту з кров’ю.

Місце роботи - траса

Кількість ВІЛ-інфікованих зараз швидше зростає серед жінок, аніж серед чоловіків. На конференції повії так толерантно називалися жінками, що працюють на дорогах. Саме до таких “працівниць” фахівці центру регулярно виїжджають на автошляхи, щоб зробити швідкі тести на ВІЛ, безплатно роздати презервативи, креми та лубриканти. Аби вони, трасовички, не заражали, окрім ВІЛ-інфекції, ще й гонореєю та сифілісом бездумних та ризикованих чоловіків-водіїв, яких щось спонукнуло задовольнити статевий потяг на відрізку шляху Київ-Чоп, скажімо, десь коло Городища... Дослідження довели, що жінкам, порівняно з чоловіками, для розвитку СНІДу потрібна менша доза вірусу.

І ще одне. На Рівненщині для подолання СНІДу центр витрачає щороку мільйон гривень. Утім, організатори акції “Життя. Недорого” підрахували, що для подолання епідемії ВІЛ-СНІД на рік у нашій країні виділяється аж 2,33 гривні на громадянина.

ВІЛ може передаватися в організм людини через кров, зі спермою чи піхвовими виділеннями, з молоком матері. Усі інші побутові контакти жодної загрози не мають.

29.05.2008Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 29.05.2008p. 
На головну сторінку