№349 від 19.06.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Перспективи
В Україні травнева інфляція виявилася найнижчою з вересня минулого року, це перший результат, який дає надію на подальше уповільнення цін.
Середній рівень цін на продовольство за три місяці 2008 року на 53 відсотки перевищує відповідний показник минулого року, повідомили УНІАН в інформаційному центрі “Українська аграрна конфедерація” (УАК) з посиланням на звіт Організації з питань продовольства і сільського господарства ООН (FAO) “Зростання цін на продовольство: факти, перспективи, вплив і необхідні дії”.
Серед причин, які призвели до зростання цін, міжнародні експерти називають, зокрема, вплив природних чинників, скорочення перехідних залишків продукції, зростання світових цін на пальне, розвиток галузі біопалива, зміну структури споживання (зокрема, зростання доходів у країнах, що розвиваються), вплив фінансових ринків, державні адміністративні втручання і зміна валютних курсів.
В той же час “вперше за 25 років з’явився фундаментальний економічний стимул (високі ціни) розвитку сільського господарства”, - зазначають експерти. Уряди повинні використовувати державні інвестиції і створити хороші умови для приватних інвестицій, а також забезпечити належний захист найуразливішим верствам населення. Слід також думати про створення нового покоління аграрних технологій, які дадуть можливість нарощувати виробництво аграрної продукції з урахуванням кліматичних змін та обмеженості земельних і водних ресурсів.
“Україна є однією з небагатьох країн, які мають високий потенціал для стрімкого нарощування виробництва аграрної продукції. Це унікальний шанс для розвитку сільськогосподарського сектору нашої країни, проте аграріям потрібні збалансована державна політика і мінімізація інвестиційних ризиків, зокрема, політичних”, - зазначає заступник генерального директора УАК Олександр АРТЮШИН.
P. S. На фоні рекордних показників інфляції в усьому світі уряд Тимошенко отримав перші результати в боротьбі з цінами, успадкованій від Януковича. У травні зафіксовано найнижчий рівень інфляції за останні дев’ять місяців. Травнева інфляція втричі менша, ніж у березні та квітні, нижча, ніж в Росії. Також, за даними Держкомстату, зафіксовано зниження цін на молоко, сир, яйця і цукор. Уряд розраховує на подальше уповільнення інфляції в червні, липні та серпні, а також восени.
19.06.2008 | УНІАН |
Рівне-Ракурс №10 від 19.06.2008p. На головну сторінку |