№366 від 16.10.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Актуально
Вже за кілька днів у оселях всіх рівнян буде тепло, а відтак і гаряча вода. Причому - цілодобово, а не по годинах. Про це повідомив 14 жовтня на брифінгу для журналістів начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій СОБЧУК(на фото).
“По чім газ для народу?”
У тому, що газ теплопостачальні підприємства Рівного отримають вчасно, Юрій Антонович не сумнівається. Він щойно повернувся зі столиці, де відбувалися переговори з НАК “Нафтобаз України”. На жаль, констатує з цього приводу Собчук, питання газу сьогодні перетворилося із господарського на політичне.
- Та все ж нам вдалося домовитися, що свій ліміт газу ми отримаємо - для цього візьмемо в кредит під заставу комунального майна дванадцять мільйонів гривень, - говорить Юрій Антонович. - Цих коштів повністю вистачить, аби запуститися. А буде тепло – люди почнуть платити, і ми зможемо нормально та вчасно розраховуватися за газ.
Звісно, не варто забувати про борги за газ минулих років, які теж рано чи пізно доведеться сплачувати. Частково на їх погашення, а також на реконструкцію тепломереж та виплату кредитів планується скерувати кошти, виручені від продажу надлишкових приміщень комунальних підприємств “Комун-енергії” та “Теплотранссервісу” -непрацюючих котелень, складів тощо, - розповів Собчук.
Також Юрій Антонович повідомив, що саме напередодні початку опалювального сезону вийшов указ Президента, згідно з яким газ для теплових підприємств, які виробляють електроенергію, надаватиметься за тією ж ціною, що й для промислових - 1,5 тисячі гривень за тисячу кубометрів, - тобто практично вдвічі дорожче, ніж для комунальних.
- Отож, цьогоріч доведеться відмовитися від запуску нашої гордості - турбіни на ТЕЦ, що на Князя Володимира, 75, адже це стане дуже дорого й додатковим тягарем ляже на плечі наших мешканців, - шкодує Собчук.
Гуртожитки зігріє місто
- Гуртожитки льонокомбінату, мешканцям яких нещодавно повідомили про те, що взимку вони залишаться без тепла, будуть вчасно і в повному обсязі підключені до міської тепломережі, - заспокоїв Юрій Антонович. – Уже виділені кошти, зараз повним ходом ідуть ремонтні роботи. Тож їхні мешканці можуть не хвилюватися – тепло вони, як і всі інші городяни, отримають вчасно.
На думку Cобчука, немає значення, належать будинки місту чи підприємству, люди від цього не повинні страждати. А щойно буде готова вся необхідна документація, будемо приймати ці гуртожитки до міста, додав він.
Один не платить – всі замерзають
Цікавило журналістів і те, чи матимуть змогу комунальники впливати на так званих злісних неплатників.
- На моє глибоке переконання, мешканці міста не можуть бути заручниками тієї ситуації, коли одиниці не платять за газ, а решта мусить мерзнути, бо в будинку через борг відключають тепло, - наголошує Юрій Антонович. - Моя особиста позиція така: потрібно шукати більш жорсткі механізми впливу на таких людей. Ми робили аналіз, і з’ясували, що борги мають в основному ті, хто насправді абсолютно спроможний оплачувати свої рахунки – це середній клас, а часто – навіть дуже заможні люди. Не повірите, але іноді виправдовують вони свої борги тим, що, мовляв, не мають часу піти заплатити. Тому ми вже думаємо: можливо, варто відкрити на території ЖКП відділення банків? А загалом, для того, щоб щось змінити, переконаний, давно настала пора вносити зміни в законодавство, оновляти житловий кодекс, який прийнятий ще сімнадцять років тому. Тоді, до речі, зможемо й тепло подавати раніше, а не чекати, коли середньодобова температура триматиметься на рівні восьми градусів впродовж трьох днів.
16.10.2008 | Ганна ТЕПЛЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 16.10.2008p. На головну сторінку |