№369 від 06.11.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
Сьогодні, коли проблема початку опалювального сезону вже позаду, в багатьох рівнян виникає питання – над чим працює рівненське самоврядування? Саме про це ми й запитали начальника управління житлово-комунального господарства Юрія СОБЧУКА.
Однак за зимою йдуть весна та літо. Я вважаю, що вже зараз потрібно згадати про одну з ідей Віктора ЧАЙКИ, яку він, на жаль, не встиг втілити в життя. Я маю на увазі створення нормальної зони відпочинку на березі ріки Устя від вулиці Степана Бандери до Басівкутського озера. Зараз ми маємо в самому центрі Рівного хащі та болото, а Віктор Чайка вважав, і я повністю з цим згоден, що місту потрібна гарна набережна, де люди могли б відпочивати, гуляти, культурно розважатися. Також я переконаний, що більше уваги варто приділити Басівкутському озеру. Створити ще кілька пляжів, побудувати пірс, автостоянку, навести лад з освітленням, завезти пісок та продовжувати роботи з очищення озера.
Є проблеми і в нашому головному парку імені Тараса Шевченка. Фонтани, якими милувалися багато поколінь рівнян та гостей міста, гостро потребують реконструкції. Окрема тема – атракціони, які фактично всі вже зношені. До вирішення цього питання слід залучати приватний бізнес, але під жорстким контролем міськвиконкому, аби не потрапили до нас атракціони сумнівної якості – сумні приклади цього, на жаль, в Україні є.
Очікую, що наступного року почне працювати капітально відремонтований міський концертний зал. Гроші виділені достатні, відтак незабаром цей чудовий заклад культури працюватиме у звичному режимі.
Я хотів би сказати про духовність. Багато проблем будуть вирішені, коли молодь матиме місця, де виявлятиме свої творчі здібності. Згадаймо колишні часи - гуртки, секції, музичні та художні школи, аматорські театри, - все це було безплатно або ж розцінки були просто символічні. Не дивно, що про дитячий алкоголізм та наркоманію ніхто й не чув. Оскільки особливої допомоги держави у розширенні мережі закладів культури очікувати, принаймні найближчим часом, не доводиться, ми повинні самі це вирішувати.
Повернімося до проблеми місць відпочинку. У нас є так званий “Меморіал”. Чому - так званий? Бо стан як самого монументу, так і військової техніки та прилеглої території - м’яко кажучи, незадовільний. Вважаю, що пам’ятник потрібно відремонтувати, військову техніку - привести до нормального стану та вивезти. У Рівному є багато місць, де можна її виставити. До речі, так зробили наші сусіди волиняни, і у Луцьку вже багато років працює музей військової техніки. Стосовно самої території “Меморіалу”, то її треба привести до ладу. Комунікації там є, якщо буде належне освітлення, лавочки, буде чисто та гарно, то місто отримає другий повноцінний парк.
Однією з серйозних проблем міста є освітлення дворових територій. Якщо в дев’яності роки нам вдалося вирішити проблему освітлення вулиць, то з подвір’ями складніше. Їх багато, і кошти потрібні значні, але впевнений, що нашому місту вирішення цієї проблеми “по плечу”. На часі оновлення освітлення, впровадження нових економічних світильників. Перші подібні ліхтарі вже встановлені на вулиці Соборній, біля пам’ятника княгині Марії Несвицькій. Потрібно провести освітлення масивів приватних будинків, розташованих у Новому Дворі та у Червоних Горах.
Так що є над чим працювати нашим органам місцевого самоврядування.
06.11.2008 | Петро КУЗЬМУК |
Рівне-Ракурс №10 від 06.11.2008p. На головну сторінку |