Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №372 від 27.11.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Виставка

Мистецтво врятує світ,

Мистецтво врятує світ,

переконаний рівненський митець Руслан Хвесь

Нещодавно в художньому салоні “Вернісаж” (вул. 16 Липня, 2а) відкрилася персональна виставка рівненського художника, викладача Рівненської дитячої художньої школи Руслана ХВЕСЯ. Нам вдалося поспілкуватися з автором та поцікавитися, так би мовити, “тонкощами” його діяльності.

- Пане Руслане, ми знаємо, що це Ваша четверта персональна виставка. Чи всі вони проходили у Рівному?

- Я навчався художній справі у Львівській академії мистецтв, і перша моя виставка відбулася саме там, у Львові, в музеї на площі Ринок. Я тоді був на 3-му курсі академії. То була виставка графічних робіт, які, на жаль, не збереглися. Наступні три виставки пройшли вже у Рівному.

- Чи змінилася тематика Ваших картин?

- Звісно, що так. Я пробував себе у різних жанрах, темах, техніках, допоки знайшов своє, виробив свій “почерк”. Стиль, в якому я зараз працюю, називаю “сентиментальний позитивізм”. Тематика робіт змінилася в бік духовних пошуків, з’явилися релігійні сюжети. Серед них є як класичні загальновизнані, так і моє особисте їх розуміння.

Центральними фігурами циклу останніх робіт, який носить назву “Світло і тінь”, є Ісус Христос та Іван Хреститель. Релігійна тематика мене цікавила давно, але півроку тому я дізнався про досить цікаві факти з життя Івана Хрестителя, що і стало поштовхом для написання серії таких робіт. В образах минулого я намагаюся розгледіти майбутнє, знайти відповіді на одвічні питання: хто ми, звідки, і куди йдемо?

- Коли дивишся на Ваші роботи, з’являється невимушене бажання торкнутися їх рукою, щоб краще зрозуміти, яким чином вони виконані…

- Техніка, яку я використовую при написанні картин, є своєрідним синтезом керамічної і живописної фактури. І, до речі, переконаний, що фактура і колір у моїх роботах є найбільш вирішальними засобами вираження. У цьому теж прослідковується моя особиста мистецька лінія, яку я успішно впроваджую і намагаюся вдосконалювати.

- Скажіть, чи перспективно, на Вашу думку, у наш час займатися мистецтвом?

- Переконаний, що незважаючи на вік технократії, мистецтво продовжує розвиватися. За останні 20 років навіть у нашому місті воно набуло нових форм, стало більш різноплановим, з’явилися нові імена, цікаві особистості. Більшість з них, до речі, навчалися у Рівненській дитячій художній школі. Дуже радісно бачити людей, які цікавляться мистецтвом у час тотального духовного занепаду та культу матеріальних цінностей. І хоча відбуваються різноманітні катаклізми, негаразди та кризи, мистецтво і краса неодноразово рятували світ, отож, сподіваюся, що врятують і нині.

- Писати картини - це Ваше улюблене заняття, чи маєте ще якесь хобі?

- Окрім мистецтва, я дуже люблю слухати рок-музику, колекціоную записи та інформацію про рок-музикантів 60-70-х рр. Також полюбляю блюз та джаз, залюбки відвідую живі концерти.

- Знаю, що Вам нещодавно виповнилося 40 років. Вас, мабуть, переповнюють плани на майбутнє?

- Звісно, плани є, і досить цікаві. Хочу створити нову серію робіт, але тематику наперед розголошувати не буду. Виконаю - приходьте, дивіться.

27.11.2008Наталя ПАШИНСЬКА



Рівне-Ракурс №10 від 27.11.2008p. 
На головну сторінку