№372 від 27.11.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Скоро - зима
Раптовий прихід “зими” виявився справжньою несподіванкою для мешканців Рівненщини. Надії на те, що сніг швидко розтане, виявилися марними. Натомість мороз довершив справу і вже невдовзі дороги та тротуари вкрилися міцним шаром льоду. Чи були готові комунальники до сюрпризів погоди, ми запитали у них самих.
Незважаючи на нарікання водіїв щодо стану доріг, у перші дні “зими” та неможливість нормального, безпечного проїзду дорогами міста, комунальники стверджують, що посипати дороги почали вже під час першого снігопаду, в ніч з п’ятниці на суботу. Так, начальник міського ШЕУ Віктор КЛИМУК повідомив, що в першу чергу шляховики посипали центральні проїжджі частини, якими рухається громадський транспорт. Вже пізніше зайнялися другорядними вулицями та пішохідними зонами. Загалом, за його словами, на дорогах Рівного було задіяно 5 снігоочисних машин та 8 піскорозкидачів. Керівник також запевнив, що піску та солі наразі цілком вистачає, щоб забезпечити нормальне функціонування доріг.
Проте без аварій не обійшлося. Внаслідок снігопаду на дорогах Рівного сталося дві ДТП, у результаті яких троє людей отримали травми. Ризикують потрапити в аварійну ситуацію водії, які ще не “перевзули” свої авто в зимову гуму. Змінювати шини потрібно, коли температура повітря наближається до позначки +60С. Та ще й досі багато хто не поспішає до шиномонтажу і їздить на літній гумі, наражаючи на небезпеку і себе, й інших учасників дорожнього руху.
У міському травмпункті повідомили, що значного збільшення звернень рівнян з травмами, отриманими на вулицях, не спостерігається. У неділю зареєстрували 34 травмованих, з них 11- з переломами. Це дещо більше, ніж зазвичай, та все ж завідуючий міським травм-пунктом В’ячеслав НАУМЧУК закликає не пов’язувати ці випадки зі слизькими тротуарами. Також він розповів, що найбільш вірогідно при падінні на ожеледиці зламати руку, а саме - променеву кістку. В зоні ризику й ноги. Тож, щоб запобігти травмам, медики закликають обережно ходити слизькими тротуарами, не поспішати, а особливу увагу звернути на взуття: жодних шпильок та, бажано, рифлена підошва.
Береженого Бог береже, тож не варто у боротьбі з ожеледицею покладатися лише на комунальників, а бути максимально обережними та уважними на вулиці, аби запобігти травмам.
27.11.2008 | Оксана БУРА |
Рівне-Ракурс №10 від 27.11.2008p. На головну сторінку |