№376 від 25.12.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Пригадуєте казку про чепурну молодицю і її помічників, які насправді виявилися її десятьма пальцями? Але наші руки, пальці та шкіра на них теж потребують повсякчасного догляду. І ось узимку, коли менше роботи у полі, на дачі, а чи на подвір’ї, варто подбати про своїх незамінних помічників. Як це правильно робити саме в холодну пору року, коли шкіра на руках часто буває сухою та зневодненою, розповідає Наталія НАУМЕЦЬ - лікар-дерматовенеролог Рівненського обласного шкірвендиспансеру.
- Часто, м’яко кажучи, “дивна” реклама спонукає користуватися хімією для миття посуду без рукавичок: мовляв, там є речовини, які навіть поліпшують шкіру. А тим часом усе з точністю до навпаки - через шкіру в кров всмоктується всіляка гидота.
- Від природи шкіра рук дуже вразлива, адже на тильній поверхні мало сальних залоз, а на долонях вони взагалі відсутні. До того ж, епідерміс у цій зоні містить у чотири-п’ять разів менше води, ніж на обличчі. Нігтевим пластинам значно більше шкодять хлорована вода і миючі засоби, аніж, скажімо, покриття лаком. З роками шкіра на руках (навіть у сорокарічних) стає подібною на папіросний папір і виглядає непривабливо, позаяк на обличчі вона може такою стати лише у дуже поважному віці. Як не стараються пластичні хірурги, а у справі оперативного омолодження рук вони допоки є безсилими: підтягнути “зайву” зморшкувату шкіру не вдається. Вона занадто тонка і позбавлена підшкірно-жирової клітковини, тож натягнення ситуацію не рятує. Понад те, післяопераційні шви на руках загоюються довго, а тому від подібних операцій більшість косметичних клінік відмовилися. Єдиний вихід - правильно підібрати косметичні процедури й постійно піклуватися про руки. Скажіть, за яким принципом ви купуєте креми для рук? Дуже ймовірно, що за залишковим, вважаючи, що засоби для рук - це неважливо, тому на них можна зекономити. А яким милом миєте руки? Чи не забуваєте надягнути рукавички, коли займаєтеся домашньою роботою? Як часто робите маски і ванночки, застосовуєте спеціальні лосьйони? Отож-бо! Тому слід щодня користуватися кремом для рук. Для кистей рук, як і для обличчя, корисні косметологічні процедури. Дуже добре на ніч змастити руки кремом у вигляді емульсії, що містить протеїни та трав’яні екстракти, надягнути рукавички з бавовни. На ранок ваші руки стануть гладенькими та шовковистими. І ще одне. Поганий стан нігтів переважно безпосередньо пов’язаний з неправильним доглядом, а не з хронічними захворюваннями організму. Отже, щоб ваші руки виглядали бездоганно, їм потрібен постійний догляд.
Дехто з чоловіків й досі вважає, що різні креми, емульсії, лосьйони та маски - винятково жіноча справа. Проте є й такі, які ретельно стежать за своїм зовнішнім виглядом. У чоловіків зазвичай шкіра грубша, але зазнає більше подразнень, хоча б через часте гоління. Тому нині створено багато косметичних засобів, які враховують ці “чоловічі” особливості. Однак, як і у жінок, у чоловіків шкіра теж потребує очищення, відновлення та зволоження. Тому від застосування чоловіком “жіночої” косметики шкоди точно не буде.
Для збереження молодості вашої шкіри потрібно думати не тоді, коли вона вже “в’яне”, а завчасно, коли вона ще гладенька й пружна та має здоровий колір.
Особи з гальмівною рідиною в голові...
І в теплішу погоду, і при мінусовій температурі деякі люди чваняться тим, що не носять шапочок та кепок, відтак мерзнуть, наражаючи себе як не тепер, то згодом, на різноманітні синусити з менінгітами. Волоссю теж від цього лишень гірше. За порадами дерматолога, щоб волосся навіть узимку було блискучим, шовковистим та густим, варто стежити за тим, аби їжа була збалансованою та містила цинк, магній, селен, кремній, вітаміни А і В. Подбайте про зволожувальний шампунь на зимовий період, адже шкіра голови (як і обличчя чи тіла) теж потребує зволоження. Доповніть його живильною маскою: вона забезпечить інтенсивне зволоження завдяки натуральним активним компонентам та олійкам, які зазвичай входять до складу маски. Не забувайте також про кінчики волосся, що січуться. Приділіть їм пильнішу увагу, придбавши спеціальну олію або сироватку. Вони не тільки відновлять посічені кінчики та пошкоджені пасма, а й знімуть статичний ефект, який може бути викликаний головним убором або пластмасовим гребінцем. А пластмасові гребінці взимку краще замінити на дерев’яні або з натуральної щетини.
25.12.2008 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 25.12.2008p. На головну сторінку |