№377 від 30.12.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#На часі
Пошук виходу з фінансово-економічної кризи змусив представників міської влади, фахівців у галузі економіки спільно з підприємцями обговорити наболілі питання. Саме з цією метою був проведений круглий стіл “Стратегія підвищення конкурентоспроможності міста Рівного в умовах подолання наслідків фінансово-економічної кризи”.
- Хотілося б, щоб ми розглядали поняття конкурентоспроможності не як самоціль, а щоб у результаті цих дебатів ми справді віднайшли шляхи покращення ситуації, - висловив свої побажання Володимир Хомко.
Директор центру інвестиційно-інноваційних програм Національного інституту стратегічних досліджень Валентин ПІДВИСОЦЬКИЙ спробував детальніше окреслити поняття конкурентоспроможності регіонів. - Ця тема є дещо новою, - зауважив він. - На мою думку, вона повинна бути частиною державної регіональної політики. Протягом сімнадцяти років Всесвітній економічний форум проводить оцінку конкурентоспроможності країн. Серед 117 держав Україна знаходиться на 74 місці.
Нині кожне місто є конкурентоспроможним за наявністю ресурсів. Адже інвестор “піде” туди, де є відповідна інфраструктура - вода, стовідсоткове постачання електроенергії, кваліфіковані кадри.
- Наступний, архіважливий елемент - партнерство влади, бізнесу та науки, - продовжує Валентин Підвисоцький. - Має бути створена структура, яка забезпечуватиме управління програмами та проектами.
Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністюСергій ПАЛАДІЙЧУК акцентував увагу учасників круглого столу на тому, що кризу можна сприймати, як передумову перебудови економіки.
- На мою думку, - зазначив Сергій Паладійчук, - у даному контексті актуальним є поняття інноваційності. Тут присутні бізнесмени, яким не вистачає наукових підходів, які не знають, куди диверсифікувати і скерувати бізнес.
Окремі учасники круглого столу були налаштовані не так оптимістично, стверджуючи, що легенда про ресурси існує з давніх-давен, інвестиції з-за кордону - це міф, а Рівне - “задвірки в сенсі вкладання серйозних коштів”. Але таких було менше. Вихід із ситуації, що склалася в економіці, вони вбачають у тому, що влада повинна бути дуже уважною до малого та середнього бізнесу, більше того, всі кроки влади повинні спрямовуватися на вихід бізнесу з тіні.
У свою чергу заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК висловив сподівання, що Рівне стане містом-партнером у впровадженні пілотних проектів та зможе розраховувати на підтримку Міністерства регіонального розвитку та будівництва.
30.12.2008 | Кароліна КРУГЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 30.12.2008p. На головну сторінку |