Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №220 від 29.12.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#911 по-рівненськи

Черговий лікар завжди на телефоні «гарячої лінії»

Першу медичну допомогу надаватимуть... по телефону

Відтепер жителі Рівненщини рятуватимуть життя близьких ще до приїзду «швидкої»

Цю інформацію поза увагою не варто пропускати, а нижчеподані телефони бажано переписати в блокнот чи на аркуш паперу й приклеїти вдома на стіні - будь-де на видному місці. Вони вам знадобляться в екстрених випадках, якщо, не дай бог, у вашій родині трапиться біда.

Людині не дано знати, що на неї чекає завтра, через годину, хвилину... Наприклад, дитина знайшла і з'їла бабусині пігулки, спробувала на смак пральний порошок, ошпарилася окропом чи кислотою, отруїлася грибами - і життя може зненацька обірватися через безглузді обставини. А раптом у когось із рідних стався серцевий напад чи інсульт. Що ж робити, якщо на ваших очах помирає людина? Викликати «швидку»? Так! Але до її приїзду не стояти ж, склавши руки, і дивитися, як рідна людина страждає від болю? Паніка, зазвичай, відбирає в людини, далекої від медицини, свідомий глузд - вона забуває про елементарні правила надання медичної допомоги.

У цей момент потрібно, щоб хтось людину підштовхнув до правильних дій, підказав, як допомогти потерпілому до приїзду медиків.

З цією метою і був створений у Рівненській обласній дитячій лікарні інформаційний токсикологічний центр на базі відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Тут можна отримати інформаційну допомогу по телефону. Цілодобово.

Зателефонувавши на «гарячі» номери: (0362) 68-08-71, 68-08-72, 68-11-68, ви дізнаєтеся, як діяти до приїзду «швидкої».

- І хоч центр створений з метою швидкого реагування при отруєннях дітей, які потребують негайної допомоги, втім, кваліфіковані лікарі надаватимуть й іншу медичну консультацію, якщо людина звернеться за допомогою, - говорить обласний дитячий анестезіолог Микола ХОРУЖИЙ.

Це, так би мовити, аналог американської служби «911», про роботу якої багатьом відомо з телепередач, які колись показували по телебаченню. Людина телефонує і повідомляє, наприклад: моя дитина щойно з'їла кілька пігулок клофеліну. Що робити? Медики координують її дії, перебуваючи на телефонній лінії.

- З жовтня цього року до нас звернулося близько двадцяти людей із різних районів області з метою отримання інформаційної допомоги, - продовжує лікар, - і, як результат, потерпілих навіть не госпіталізували, адже була вчасно та правильно надана медична допомога.

- Поки що, лише у Львові та Рівному діють медичні інформаційні центри швидкого реагування американського зразка, які вже оправдані у багатьох країнах, - говорить головний лікар обласної дитячої лікарні Віталій БОЙКО. - До речі, американці вже давно звикли кріпити вдома папір з телефонами оперативних служб на видному місці, наприклад, на стіні в кухні чи коридорі. А чому б нам не взяти з них прилад? Адже вчасно набравши номер, ви можете врятувати чиєсь життя. А ще краще екстрені номери ввести в телефонну книгу мобільного телефону, адже непередбачувана ситуація може трапитися будь-де: в полі, лісі, на дорозі. І тут, як ніколи, потрібна консультативна допомога фахівця.

29.12.2005Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 29.12.2005p. 
На головну сторінку