№220 від 29.12.2005p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#911 по-рівненськи
Цю інформацію поза увагою не варто пропускати, а нижчеподані телефони бажано переписати в блокнот чи на аркуш паперу й приклеїти вдома на стіні - будь-де на видному місці. Вони вам знадобляться в екстрених випадках, якщо, не дай бог, у вашій родині трапиться біда.
Людині не дано знати, що на неї чекає завтра, через годину, хвилину... Наприклад, дитина знайшла і з'їла бабусині пігулки, спробувала на смак пральний порошок, ошпарилася окропом чи кислотою, отруїлася грибами - і життя може зненацька обірватися через безглузді обставини. А раптом у когось із рідних стався серцевий напад чи інсульт. Що ж робити, якщо на ваших очах помирає людина? Викликати «швидку»? Так! Але до її приїзду не стояти ж, склавши руки, і дивитися, як рідна людина страждає від болю? Паніка, зазвичай, відбирає в людини, далекої від медицини, свідомий глузд - вона забуває про елементарні правила надання медичної допомоги.
У цей момент потрібно, щоб хтось людину підштовхнув до правильних дій, підказав, як допомогти потерпілому до приїзду медиків.
З цією метою і був створений у Рівненській обласній дитячій лікарні інформаційний токсикологічний центр на базі відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Тут можна отримати інформаційну допомогу по телефону. Цілодобово.
Зателефонувавши на «гарячі» номери: (0362) 68-08-71, 68-08-72, 68-11-68, ви дізнаєтеся, як діяти до приїзду «швидкої».
- І хоч центр створений з метою швидкого реагування при отруєннях дітей, які потребують негайної допомоги, втім, кваліфіковані лікарі надаватимуть й іншу медичну консультацію, якщо людина звернеться за допомогою, - говорить обласний дитячий анестезіолог Микола ХОРУЖИЙ.
Це, так би мовити, аналог американської служби «911», про роботу якої багатьом відомо з телепередач, які колись показували по телебаченню. Людина телефонує і повідомляє, наприклад: моя дитина щойно з'їла кілька пігулок клофеліну. Що робити? Медики координують її дії, перебуваючи на телефонній лінії.
- З жовтня цього року до нас звернулося близько двадцяти людей із різних районів області з метою отримання інформаційної допомоги, - продовжує лікар, - і, як результат, потерпілих навіть не госпіталізували, адже була вчасно та правильно надана медична допомога.
- Поки що, лише у Львові та Рівному діють медичні інформаційні центри швидкого реагування американського зразка, які вже оправдані у багатьох країнах, - говорить головний лікар обласної дитячої лікарні Віталій БОЙКО. - До речі, американці вже давно звикли кріпити вдома папір з телефонами оперативних служб на видному місці, наприклад, на стіні в кухні чи коридорі. А чому б нам не взяти з них прилад? Адже вчасно набравши номер, ви можете врятувати чиєсь життя. А ще краще екстрені номери ввести в телефонну книгу мобільного телефону, адже непередбачувана ситуація може трапитися будь-де: в полі, лісі, на дорозі. І тут, як ніколи, потрібна консультативна допомога фахівця.
29.12.2005 | Ольга ДОЛЯ |
Рівне-Ракурс №10 від 29.12.2005p. На головну сторінку |