№384 від 19.02.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
На Рівненщині 24 тисячі осіб хворіє на цукровий діабет. Кожен шостий - інсулінозалежний. А тим часом у Міністерстві охорони здоров’я України 28 cічня цього року відбулося засідання Координаційної ради з питань надання медичної допомоги хворим на цукровий та нецукровий діабет, де обговорювали порядок забезпечення хворих інсуліном у 2009 році та можливості переходу на адресну грошову допомогу. Отже, діабетикам скоро носитимуть гроші на ліки додому, як пенсію...
А ще хворі бояться, що в разі запровадження адресної грошової допомоги величезною проблемою стане відсутність препаратів інсуліну в лікарнях, які безпосередньо надають медичну допомогу пацієнтам з цукровим діабетом, закладах загального лікувального профілю та закладах, що надають невідкладну медичну допомогу. Утім, завдяки передбачливості та хазяйновитості рівненських ендокринологів, деякий запас інсуліну на початок цього року вони ще мають. На противагу нашим, у Луганську запас інсулінопрепаратів закінчився ще в січні.
Проте останні новини з Міністерства охорони здоров’я все ж, здається, є втішними - пропонується відтермінувати запровадження адресної грошової допомоги до стабілізації економічної ситуації в Україні, залишивши у 2009 році без змін систему забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. Хоча пілотний проект з умовною назвою - гривні замість інсуліну - в кількох областях таки втілюється.
А ще наші ендокринологи найперші в Україні склали реєстр хворих на діабет, причому, як запевняють укладачі, повністю. Реєстр містить базу даних хворих на цукровий діабет із середньою та легкою формою хвороби. Та от компютерів для кожного кабінету ендокринолога як бракувало, так і надалі бракує.
До слова, пан Серветник загалом не проти грошової адресної допомоги у вигляді рецептурної системи замість інсуліну: ”Це варіант для нормальної держави, коли лікар займається лише лікуванням. У наших же умовах на ендокринологів лягає тягар розподілення та забезпечення хворих інсуліном”.
Окрім того, в медичних колах упевнені в можливих зловживаннях при виділенні готівки. Наприклад, кількість хворих на діабет, на жаль, щороку збільшується, відтак збільшується й число смертей, а кошти на мертві душі ще якийсь час виділятимуться й десь осідатимуть, осідатимуть...
19.02.2009 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 19.02.2009p. На головну сторінку |