№384 від 19.02.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Інтеграція у світ
Тринадцять років поспіль триває співпраця канадської неурядової організації “Канада Світ Молодь” та Національного університету “Острозька Академія” з обміну студентами. Цікаво, що Україна - єдиний європейський партнер цієї організації, яка загалом співпрацює з 76 державами світу.
Останніх три роки діє чотири програми. Особливість саме цьогорічного проекту в тому, що раніше він проводився у невеличких провінційних містечках (Острог, Нетішин), а нині - й у обласних центрах (Рівне, Вікторія (Канада), тож можливості учасників збільшилися.
Охочим стати учасниками програми довелося пройти непростий конкурсний відбір, у якому брали участь студенти від 17 до 24 років з “Острозької Академії” та молодь з усіх куточків Канади. У результаті проекту студенти отримають сертифікати міжнародного зразка.
Програма, про яку йтиме мова, офіційно розпочалася у місті Вікторія - столиці британської Колумбії, провінції Канади, з 19 серпня минулого року, а з дев’ятого грудня по перше березня продовжується у Рівному.
Тож учасників проекту можна зустріти в обласному краєзнавчому музеї, облмуз-драмтеатрі, у відділі міжнародних зв’язків виконкому Рівнеради, рівненському зоопарку, на телекомпанії “Рівне 1”, в обласній бібліотеці, а також - у гуманітарній гімназії, палаці дітей та молоді, навчально-реабілітаційному центрі “Особлива дитина”. Там вони не розважаються, а працюють.
Раз на тиждень студенти збираються разом і організовують освітній день на різноманітну тематику: економічна чи політична ситуація, навколишнє середовище, релігійний світогляд, історія, мистецтво. На зустрічі запрошуються фахівці-практики з тієї сфери, про яку йдеться. Так, під час останнього освітнього дня студенти побували на презентації фільму про наркотики на зборах директорів шкіл і психологів.
До того ж, є й дні діяльності у громаді - студенти працюють як волонтери. Наприклад, учасники проекту брали участь у акції “Різдво для всіх” у FOZZY, яку проводила Фундація князів-благодійників Острозьких, під час якої збирали кошти на потреби школи-інтернату. Пізніше ходили щедрувати трьома мовами - англійською, французькою та українською. Гроші, які вони назбирали у такий спосіб, також віддали на школу-інтернат.
Окрім цього, у кожного учасника програми є свій власний проект відповідно до його інтересів і нахилів. Так, одна учасниця працює у школі журналістських розслідувань, двоє франкофолів (носіїв французької мови, - авт.) - в організації “Французький Альянс” тощо.
Координатор програми у Рівному Алла ТКАЧУК розповідає, що не обходиться й без певних труднощів:
- У Рівному люди щирі, відкриті. Проте сам інститут волонтерства не такий розвинений і популярний. Потрібно, щоб пройшло трохи часу, аби його почали шанувати у нашій країні. Так, у Канаді шукали нас, а тут шукаємо ми. Там, перед тим, як отримати роботу, потрібно попрацювати волонтером, щоб був відповідний стаж. Тож українським студентам ця програма дає міжнародний досвід, а канадцям може полегшити вступ до університету або ж участь у ній їм зарахують як певну соціальну дисципліну.
Інша складність - різна ментальність. І ця різниця виявляється навіть на елементарному рівні, наприклад, як порізати хліб, помити посуд, поприбирати тощо. Також в обох випадках, коли наші студенти приїздять до Канади або ж канадці - до нас, вони переживають культурний шок. Нашим студентам трохи простіше, оскільки вони володіють іноземною мовою, а от канадцям потрібна підтримка їх українських партнерів, хоча вони теж намагаються вивчити українську. Перед тим, як приїхати у Рівне, ми пробули три з половиною місяці у Канаді. За цей час студенти, які вперше побачили одне одного, дуже здружилися, а канадці навіть стали розуміти українську мову на початковому рівні.
19.02.2009 | Кароліна КРУГЛИК |
Рівне-Ракурс №10 від 19.02.2009p. На головну сторінку |