Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №388 від 19.03.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Розголос

“Вибори в Тернополі не мали нічого спільного з народним волевиявленням”

“Політичним хабарем” від Секретаріату Президента України назвав народний депутат Андрій Шевченко 10 відсотків, які нібито отримала Партія регіонів на виборах до Тернопільської обласної ради. Він пояснив, що раніше регіонали мали в патріотичному регіоні менше трьох відсотків, а тому, коли їм приписали аж 10 відсотків, то це - ціна за те, що вони не будуть опротестовувати результати виборів. За словами Шевченка, “тернопільський прецедент” є “обкаткою” ситуації, яку намагатимуться перенести на всю Україну, і яка не має нічого спільного з народним волевиявленням. Тому Блок Юлії Тимошенко не братиме участі в цьому сценарії - не буде брати мандати новообраної облради. Як запевняють представники БЮТу, вони не робитимуть цього, в першу чергу, через повагу до самих тернопільчан.

У команді Юлії Тимошенко переконані, що в Тернопільській області “адміністративним шляхом із брутальними порушенням законодавства та Конституції України проведено небезпечний фарс, який чиновники на чолі з Балогою хочуть видати за вільні вибори”. “Як і попереджав Блок Юлії Тимошенко, відбулися чисельні фальсифікації у ході голосування. Так, реальна кількість людей, що проголосували, не перевищувала 30 відсотків, але за годину до закінчення голосування було “вкинуто” 20 відсотків бюлетенів. Ще одним свідченням масштабних фальсифікацій став начебто 2-й результат на виборах “Єдиного Центру” Балоги”, - йдеться у спеціальній заяві БЮТ.

Президент аналітичного центру “Відкрита політика” Ігор Жданов дивується результатам “Єдиного центру” та Партії регіонів і називає їх парадоксальними. За словами політолога, фактично всі авторитетні соціологічні служби визначали рейтинг ЄЦ максимум у 3 відсотки, а ПР - на рівні 2 відсотків. “На виході маємо: попередні результати відповідно 14 відсотків і 10 відсотків. Як політолог, який займається уже 15 років виборчими кампаніями, я вам скажу, що з точки зору електоральної соціології, у принципі неможливо збільшити в 5 разів свій результат. Отже, грали роль інші фактори. Або це фальсифікація, або масове застосування адміністративного ресурсу”, - стверджує Жданов.

З чого ж розпочався конфлікт, і які причини того, що до виборів у Тернопільській області прикуто увагу всієї країни? Як розповідають експерти, передісторія цієї ситуації така: все було б добре у славному краї, якщо б туди не був надісланий главою облдержадміністрації Юрій Чижмарь – людина глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги. Крім того, як водиться тепер у кадровій політиці президентської канцелярії - його земляк-закарпатець. До його прибуття в облраді більшість працювала ефективно, вирішуючи питання регіону. Але це не бентежило прибульця. У нього була інша програма дій - дестабілізувати роботу облради та забезпечити будь-якою ціною перемогу “Єдиного центру” - породження все того ж Віктора Івановича Балоги та його закарпатського клану.

“Авантюра з призначенням дострокових виборів - справа рук Чижмаря і Балоги, яким не до вподоби була нормальна праця облради, з більшістю на основі БЮТ і партій з блоку НУНС. Крім того, саме Чижмарь намагається позбавити десятьох депутатів, які увійшли в більшість, депутатських мандатів, таким чином дестабілізувавши ситуацію в регіоні”, - розповідають місцеві журналісти, втаємничені в подробиці “закарпатизації” Тернопільщини.

Програма Балоги була виконана майже на всі сто - мешканці патріотичного краю навіть незчулися, як в одну весняну неділю з географічного Поділля та Волині опинилися в політичному Закарпатті. При цьому, як розповідають опоненти Віктора Балоги, фальсифікатори не врахували одного. “Вже сама тільки думка про те, що Тернопільщина могла дати партії Балоги 15 відсотків голосів, є прямою образою мешканців області. Тернопіль завжди голосував за свободу, за незалежність, за демократію. За таких, як Балога, він ніколи не голосував і не голосуватиме”, - стверджують у Блоці Юлії Тимошенко. Тобто, виконавці “плану Б” (виборів на Тернопільщині по-Балогівськи) перестаралися. “Жадоба фраєра згубила”, - цю мудрість Віктора Януковича, команда якого свого часу перестаралася з фальсифікацією, варто було б узяти на озброєння й керівнику Секретаріату Президента та його підлеглим.

“Балогині діячі” показали, що можна не рахуватися з думкою українців, можна не мати ані партійних структур, ані авторитету, щоб забезпечити потрібний результат. Варто лише контролювати діяльність виборчих комісій.

Зазначимо, що незалежно від того, як розвиватиметься ситуація в регіоні надалі, можна вже зараз зробити висновок: Президент України Віктор Ющенко колись сам страждав від фальсифікації на президентських виборах, а тепер його оточення застосовує ці ж брудні технології. Схоже, що досвід Майдану нічому не навчив не лише Віктора Януковича, але й Віктора Ющенка.

19.03.2009Георгій ПУШКАШ



Рівне-Ракурс №10 від 19.03.2009p. 
На головну сторінку