Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №389 від 26.03.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Абсурд

Як Рівне відключали від води

Як Рівне відключали від води

Економічні негаразди чи політичні ігри?

Здавалося б, рівнян вже нічим не здивуєш. Але новина про відключення міста від води через борги “Рівнеоблводоканалу” змусила спітніти не одне чоло. Кожна доросла людина розуміє: “Рівнеоблводоканал” зупиниться - Рівне опиниться без води й потоне у фекаліях.

Отож, відключення на підприємстві розпочалося 24 березня з 10 години ранку і тривало до кінця робочого дня. Спершу погасло світло у вікнах адміністративних будівель, а з 15 години - впровадили обмеження з електропостачання на насосних станціях і деяких сверд-ловинах. “Рівнеенерго” охоче пояснювало свою позицію - вони не можуть й надалі кредитувати “Рівнеоблводоканал, оскільки самі мають фінансові зобов’язання щодо своєчасних розрахунків перед ДП “Енергоринок”, загальний борг “Рівнеоблводоканалу” складає 1,170 мільйонів гривень.

- Ми не просимо нас кредитувати, - зазначив в.о. директора “Рівнеоблводоканал” Вадим СТОРОЖУК, - а просимо змінити строки сплати. Через касовий розрив між нашими підприємствами виконувати зобов’язання зі сплати нереально. Тим більше, що коли “Рівнеоблводоканалом” керував Володимир Хомко, терміни сплати рахунків узгоджувалися.

Ґвалт у місті здійнявся неабиякий, проте здалося, що хтось зацікавлений акцентувати увагу не на вимкненні підприємства від електроенергії, а на тому, хто зможе домогтися відновлення його роботи.

Ввечері минулого вівторка голова Рівненської облради Олександр ДАНИЛЬЧУК і в.о. директора “Рівнеоблводоканалу” Вадим Сторожук скликали термінову прес-конференцію, де шукали не шляхи порятунку, а винних у даній ситуації.

Вадим Сторожук зауважив, що вони, наприклад, мають претензії до “Комуненергії”, яка завинила більше 6 мільйонів, але не вдаються до радикальних кроків, розуміючи ситуацію. Відключення підприємства від електроенергії призведе не лише до нестачі води, але й до знищення водомереж. А це - значні додаткові витрати.

У свою чергу Олександр Данильчук шукав у скандалі не економічне, а лише політичне підґрунтя. Мовляв, коли Хомко був директором “Рівнеоблводоканалу”, йому всі довіряли, підприємство не перевіряли, а виявилося, що воно має борги: із виплати зарплати (1,902 мільйона гривень), та перед “Ей-І-Ес Рівнеенерго” за минулий рік. Та найбільше журналістів здивувала фраза: “Всі знали, що у “Рівнеоблводоканалу” борги і проблеми. Чому ні Матчук, ні Хомко нічого не робили?” Дивно, адже це підприємство належить саме обласній раді.

Колишній директор “Рівнеоблводоканалу”, а нині міський голова Рівного Володимир ХОМКО так прокоментував слова пана Данильчука. “Станом на початок грудня 2008 року жодного боргу, окрім реструктуризованого перед ВАТ “Азот”, на підприємстві не було,” - заявив він. - “Тим більше, що це легко перевірити, варто лише звернутися у відповідні інстанції”. Його слова під-твердив і менеджер із зовнішніх зв’язків “Рівнеенерго” Андрій ПЕРМЯКОВ: “Борги почали накопичуватися з початку 2009 року, адже станом на кінець 2008 року заборгованість була нульовою”.

Працівники “Рівнеоблводоканалу” запевнили, що зарплату вони до кінця минулого року отримували вчасно. “Проблеми почалися лише з початку року. Складається враження, що підприємство хочуть просто зробити банкрутом, а потім викупити”, - наголосив один із керівників відділу підприємства, який не захотів називатися.

Минулого вівторка ввечері “Рівненерго” відновило електропостачання на всі об’єкти “Рівнеоблводоканалу”. За словами Андрія Пермякова, їм пообіцяли, що погасять всі борги: і поточні, і минулі.

26.03.2009Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 26.03.2009p. 
На головну сторінку