Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №393 від 23.04.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Які нігті носила Клеопатра

Які нігті носила Клеопатра

Нігті - не губи, і не дзеркало душі - очі, й навіть не ноги. Відтак, здавалося б, це не перше, на що падає сторонній погляд, тому можна не перейматися щодо відтінків і не хвилюватися, чи пасують вони до очей або ж кольору шкіри. Втім, манікюр - одна з найдавніших косметичних послуг. Ще у Стародавньому Єгипті зналися на спеціальних засобах догляду за руками, ногами й нігтями. Вже тоді були приладдя, інструменти, притирання, креми та полірувальні порошки. До прикладу, цариця Єгипту Клеопатра використовувала хну для фарбування своїх довгих нігтів у теракотовий колір.

І якими б не були фігура, зачіска та макіяж, та недоглянуті, огрубілі руки, нігті різної довжини та лак, що облупився, справляють не найприємніше враження. Отож, доглянуті гарні нігті - візитна картка кожної жінки та й чоловіка теж. Як люди повинні доглядати за ними, щоб руки були гарними й здоровими - розмова з лікарем-дерматовенерологом Рівненського обласного шкірвендиспансеру Людмилою МАРЧУК (на фото):

- Гарні руки - це найперше гарні та здорові нігті. Наші нігті складаються з мертвих клітин кератину й ростуть із живого кореня. Коли нігті здорові, лусочки кератину лежать рівно. В іншому разі лусочки роз’єднуються і загинаються. Розшарування нігтів - стан, що трапляється найчастіше. Будь-яке порушення кровообігу, що зменшує приплив крові до матриці нігтя, позбавляє ніготь необхідного харчування і створює перешкоди для нормального росту. На стан здоров’я нігтів можуть впливати і зміни діяльності залоз внутрішньої секреції, порушення обміну речовин, різноманітного виду алергії.

- Однак з цією проблемою впоратись у наш час досить легко завдяки засобам для зміцнення і водночас проти розшарування нігтів, чи не так? А ще робити правильний манікюр. Який саме?

- Блиск, красу й міцність нігтів забезпечує правильне та збалансоване харчування. Амінокислоти, що входять до складу білкової їжі - це будівельний матеріал для нігтів. Для засвоєння і використання амінокислот в організмі (білкового обміну) необхідні вітаміни В6, В12, фолієва кислота, вітаміни А, К, Д і В5. Особливої уваги вартий вітамін Е, який оберігає тканини від передчасного старіння. Необхідні також залізо, цинк, вітамін С, та селен, що підтримує блиск і гладкість. Саме під час стресу і переживань наші нігті можуть вкритися борозенками та “плямками”. І щоб нігті й надалі залишалися здоровими, необхідно правильно доглядати за ними та робити лише необрізний манікюр. При манікюрі використовувати основу під лак (добре, якщо це лікувальна основа), щоденно наносити на шкіру навколо нігтя олійку для кутикули.

Натомість миття посуду без гумових рукавичок, прання, готування їжі, інші домашні справи псують нігті, либонь тому багатьом господиням хочеться заховати руки під стіл...

- Манікюрний набір із литого золота, датований 3200 р. до н. е. знайдено у халдейських похованнях південної частини руїн Вавилону. У Стародавньому Єгипті, Ассирії, Вавилоні, а пізніше у Візантії були відомі накладні нігті. Отже, якщо в ті часи гарні нігті не були проблемою, то нині й поготів. Аби лишень гроші.

- Так, звісно. Хочете гарні нігті - наростимо штучні нігті з бездоганним манікюром. Справді, за допомогою нарощування можна відкорегувати короткі нігтьові пластини, вирівняти їх поверхню; зміцнити тонкі, ламкі нігті, задекорувати жовтизну та білі плями. Крім того, штучні нігті слугують тривалим захистом, запобігають впливу побутової хімії, механічним пошкодженням і ультрафіолету. Нині популярні наступні технології нарощування: акрилова, гелева та змішана.

- Але, здається, не все так однозначно, бо мусять бути мінуси в штучності нігтів, чи не так? Багато вважають, що гелеві нігті кращі, бо нетоксичні, на відміну від акрилу.

- І акрил, і гель належать до групи метакрилатів. Ці речовини вже тривалий час використовуються в хімічній промисловості. Проте вивчення ефектів метакрилатів на шкірні покриви почалось порівняно недавно, і дослідження тривають. Поки що можна стверджувати, що грамотно проведена процедура нарощування практично безпечна.

Про відмінність акрилу від гелю, покази та протипокази для процедури нарощування нігтів - у наступному числі Ракурсу Здоров’я.

23.04.2009Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 23.04.2009p. 
На головну сторінку