![]() |
№396 від 14.05.2009p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Запланований вибір
З п’ятого травня на Рівненщині триває місячник планування сім’ї у рамках національної програми “Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року”, основна мета якого - привернути увагу молоді до проблем збереження репродуктивного здоров’я, профілактики абортів, ранніх статевих стосунків, ВІЛ-інфекції та хвороб, які передаються статевим шляхом.
За словами пані Думановської, яка опікується материнством та дитинством, уторік в області не зафіксовано жодного випадку пологів серед дівчаток у віці до п’ятнадцяти років.
Лікарів долучати до шкіл
Висновок щодо відсутності за останній рік неповнолітніх матерів-породілей потішив Катерину ОНИЩУК - головного спеціаліста управління освіти Рівненської ОДА. Як і те, що число абортів, приміром, серед сімнадцятирічних дівчаток теж неухильно зменшується. На майбутнє варто провести тренінг щодо шлюбу та планування сім’ї для соціальних педагогів та психологів, щоб ті правильно, доступно й сучасно доносили інформацію підліткам (підлітками у нас віднедавна вважаються діти до вісімнадцяти років, - автор) та учнівській молоді. Пані Онищук переконана, що дітям ліпше чути про підступні моменти статевого життя від лікаря, аніж від класного керівника.
До слова, незабаром у кінотеатрах, молодіжно-розважальних центрах області перед вечірніми сеансами крутитимуть короткий відеофільм “Плануємо сім’ю разом”.
У нас відчутна моральна криза серед підлітків та молоді, позаяк все більша їхня кількість вступає у дошлюбні статеві стосунки, наслідком яких є ріст кількості абортів, народження позашлюбних дітей, зростання числа неповних сімей, що, в свою чергу, має не лише негативні соціальні наслідки, а й помітно впливає на виховання та розвиток дітей. Однак, спостерігаючи на рівненських вулицях за нашими вульгарними “малолітками”, здається, що нереально чекати від них принципових моральних змін у поведінці під дією лишень шкільного виховання. Але здійснювати просвітницьку діяльність щодо застосування контрацептивів задля запобігання вагітності та інфекційних захворювань таки слід.
Поліське статеве невігластво
Чимало мислячих людей переконані: необхідно виховувати духовність та моральність підлітків, що стане принаймні запорукою утримання їх від дошлюбних статевих стосунків. Але й тут не все просто. До прикладу, лікар-гінеколог пологового будинку №2 м.Рівне Наталія ГОМЕНЮК на пресовій конференції навела кричущий і водночас дражливий факт із життя: нещодавно до них на аборт прийшла неповнолітня, здається, із Зарічненського району, котра зараз навчається в обласному центрі. Аборт в її молодому житті уже був п’ятим, хоча сама вона - з родини протестантів (як у нас кажуть, віруючих). Дівчина стверджувала, що у них в сім’ї ніколи не чулося й не мовилося про статеві стосунки й про те, звідки беруться діти. Чому лікарі-гінекологи не просвітили дівчину, як запобігти решті убивствам у лоні матері - це питання.
Нині кожна п’ята сімейна пара на Рівненщині має проблеми з вагітністю, стверджує завідувач обласного центру планування сім’ї та репродукції людини Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру Роман ШУСТИК. Потребують розв’язання питання невиношуваня вагітності та безпліддя, що зазвичай є наслідком небезпечної статевої поведінки та причиною значних репродуктивних втрат. Високий рівень штучного переривання вагітності впливає на фертильність, себто на здатність жіночого та чоловічого організму до участі в заплідненні та перебіг наступної вагітності й пологів. Штучне ж переривання вагітності та пов’язані з ним ускладнення призводять до смерті майже кожної десятої жінки.
14.05.2009 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №396 від 14.05.2009p. На головну сторінку |