№398 від 29.05.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Робимо вибір
Пригадується вислів головного героя відомого радянського фільму про те, що в наш час отруїтися кількою набагато простіше, ніж горілкою.
Пропонуємо рейтинг шкідливих сучасних продуктів, які викликають найбільш масові захворювання: серцево-судинні, онкологічні, шлунково-кишкові та цукровий діабет. Звісно, що зовсім відмовитися від звичного харчування буде важко, але обмежити себе - можливо.
1 місце
Чіпси. Сама технологія виготовлення чіпсів веде до утворення канцерогенних синтетичних жирів та інших канцерогенів. Нагадаємо, що ці речовини провокують появу раку.
Лимонад. При надлишковому вжитку порушує обмін речовин, синтетичні барвники часто викликають алергії, а вуглекислий газ - підвищення кислотності шлункового соку, що призводить до гастриту.
2 місце
Фастфуд. Це, насамперед, біляші, хачапурі, картопля-фрі тощо - все те, що готується в киплячій рослинній олії, використовуваній по кілька разів.
3 місце
Дешеві ковбаси. Дуже часто не містять нічого натурального і повні барвників, ароматизаторів та іншої синтетики, безпека якої для здоров’я не доведена.
Копченості. У копченому м’ясі та рибі часто накопичується бензопірен - один із найсильніших кан-церогенів.
Кетчупи та майонези. Майонези найчастіше містять канцерогенні синтетичні транс-жири, а кетчупи з крохмалем - синтетичні добавки, безпека яких для здоров’я не доведена.
4 місце
Овочі і фрукти, забруднені промисловими викидами. В овочах і фруктах, вирощених із використанням нітратів, зібраних біля промислових підприємств, автодоріг тощо, також концентруються бензопірен й інші канцерогени.
Продукти з консервантами. Як правило, консерванти містять глютамат натрію - токсичну для організму речовину, що викликає головні боли, спазми судин, порушення обміну речовин.
5 місце
Маргарини (спреди).
Шкідливі по тій же причині, що й чіпси: містять канцерогенні трансгенні жири.
Кондитерські вироби з великим вмістом жиру та цукру. Регулярне вживання таких солодощів - один із найкоротших шляхів до порушення обміну речовин.
Злакові. На білий хліб та інші злакові в людей часто буває харчове несприйняття.
6 місце
Кофеїнові стимулятори. До них належать кава й енергетичні напої. Безпечна доза кави - 2-3 чашки на день, енергетичні напої безпечно пити взагалі не щодня. Перевищення веде до виснаження нервової системи.
Молоко. Продукт, на який у людей часто відзначається харчове несприйняття.
7 місце
Домашня консервація. Часто готується з порушенням технології, через що стає причиною смертельних отруєнь, наприклад, ботулотоксином.
Морозиво. Часто містить синтетичні загущувачі й ароматизатори, що можуть уповільнювати обмін речовин.
А ще вченими доведено, що “сидіння на дієті” провокує бажання вживати нездорову їжу. Висновки зробіть самі.
29.05.2009 | Підготувала Наталя ПАШИНСЬКА |
Рівне-Ракурс №10 від 29.05.2009p. На головну сторінку |