№403 від 01.07.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Літні танці
Коли з потяга Сімферополь-Ковель на перон висипала весела дітвора, Ірина не відразу впізнала доньку: Аня Петруля - учасниця дитячого зразкового ансамблю народного танцю “Поліський віночок” за десять днів перебування на південному березі Криму невпізнанно змінилася - засмагла й підросла. Та насамперед танцюристи з рівненської школи “Престиж” їздили не відпочивати, а змагатися на III Міжнародному фестивалі дитячої творчості “Алупка збирає друзів - 2009”. Додому діти повернулися з дипломом за третє місце у віковій категорії до десяти років та подарунком для школи - DVD-плеєром.
- Чому фестиваль називається міжнародним, якщо тільки українські діти змагалися?
- Цьогоріч почесними гостями була дирекція празького фестивалю “Кришталева зірка”, бо наступного року в Алупку приїдуть чеські та німецькі дитячі колективи - одні з найсильніших у Європі.
Коси привезло журі
- Як наші маленькі танцюристи почувалися в Криму? Сподобалося? Якісь кумедні випадки чи проблеми траплялися, бо все ж і конкурсне хвилювання, і клімат інший?
- Насправді все було чудово, хоча діти й малі (усіх учасників - 33), багато з них уперше поїхали далеко від батьків. Наприклад, один дев’ятирічний хлопчик виявився зовсім не самостійним, проте опанував ситуацію на третій день, а ще одна дівчинка значно довше звикала до життя без маминої та бабусиної опіки. Хоча, повернувшись додому, жоден не сказав, що чимось не задоволений, - навпаки, всі хочуть їхати виступати далі. Ми-то в попередні роки і у Вижницю на фестиваль їздили (теж вибороли третє місце), і до Львова.
А от кумедні випадки в Алупці траплялися чи не щодня. До прикладу: коли першого конкурсного дня діти вийшли на сцену зі візитною карткою “Поліського віночка” - хореографічною композицією “Віночок”, тамтешній режисер замість фонограми власне “Віночка” поставив “Тарантелу”, - й діти на сцені завмерли від несподіванки. На щастя, виручив професіоналізм ведучого, який заповнив паузу розповідями про наш ансамбль. Відтак про рівненських дітей публіка прослухала більше інформації, аніж про решту. А ще якось перед виступом у будинку культури до танцю “Обід косарикам” у нас не вияви- вилося інвентарю - бутафорних кіс. Ми їх забули у Кострополі, де мешкали, а це півгодини їзди до Алупки. І коси рівненським косарикам привезло журі у своєму автобусі, яке приїхало за кілька хвилин до початку концерту.
- Цікаво, де ви берете костюми, адже це теж важлива естетично-мистецька деталь?
- Купляємо й виготовляємо за шкільні гроші. “Поліський віночок” має костюмера Антоніну Новак, яка власне цим і займається. Є в нас іще один хореограф - Олена Шпак.
Утім, діти виступали чотири конкурсні дні, решту - відпочивали, купалися, влаштовували ігри й конкурси на базі відпочинку та мали кілька пізнавальних екскурсій.
01.07.2009 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 01.07.2009p. На головну сторінку |