№223 від 19.01.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Фальшивомонетники
Гроші завжди підробляли і, напевне, будуть підробляти - їх легше «намалювати», аніж гнути спину, скажімо, на будівництві. Якщо раніше їх відксерювали, а відтінки домальовували олівцями, то сьогодні купюри «штампують» за допомогою комп'ютера і виводять на принтер. От і гуляють фальшиві грошенята базарами, магазинами, доки їх не виявлять.
Нещодавно у Костополі правоохоронці викрили підпільну лабораторію зі штампування фальшивих грошей. Четверо ділків випускали переважно десятигривневі купюри. Збували їх у магазинах Костополя, Березного та Рівного, доки їх не викрила продавець однієї із костопільських крамниць, викликавши міліцію. Правоохоронці натрапили на аферистів у той момент, коли вони відксерювали чергову партію купюр. Гроші були зроблені на якісному папері й майже нічим не відрізнялися від справжніх.
- Із вдосконаленням комп'ютерної техніки все частіше у фінансовому обігу з'являються фальшиві гроші, - говорить начальник науково-дослідного криміналістичного центру при УМВСУ в Рівненській області Петро БОРДЮК. - Якщо колись підроблювали купюри високого номіналу, то зараз переважно штампують «десятки» і «двадцятки», адже за допомогою комп'ютера купюри легше підробити, як колись. Бо продавці, зазвичай, не перевіряють наявність водяних знаків на купюрах невисокого номіналу, ретельно дивляться, переважно, на «п'ятдесятки», «сотки» та «двохсотки». А якщо люди і виявляють підробку, то часто не звертаються в правоохоронні органи. Мотивують тим, що не бажають через якусь «десятку» створювати собі зайві клопоти - йти в міліцію, писати заяву... Цим і користуються аферисти.
Здебільшого гроші підробляють чоловіки років 20-40, які добре знаються на комп'ютерній техніці.
Характерна ознака фальшивих грошей, за словами Петра Бордюка, в тому, що в них фарба швидко стирається. А хто спокуситься шляхом підробки грошей заробляти собі на життя, нагадаємо, що за виготовлення та розповсюдження фальшивих купюр загрожує від 3 до 7 та від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Сьогодні перед правосуддям, окрім костопільчан-фальшивомонетників, постав 35-річний рівнянин, який впродовж трьох місяців розраховувався в магазинах обласного центру підробленими «десятками». А минулого року в сім'ю дубенчанина прийшло справжнє горе - він продав «мерседес» за вісім тисяч євро, які виявилися фальшивими. Правоохоронці вилучили гроші. Аферистів з купленим авто більше ніхто не бачив... Отож, роблячи покупки, ретельно перевіряйте гроші. Краще відразу, в банку, бо сучасна техніка дозволяє підроблювати навіть водяні знаки та захисні стрічки.
19.01.2006 | Ольга ДОЛЯ |
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |