№223 від 19.01.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#На часі
Минулорічне протистояння міських голів і уряду (тепер уже колишнього), до якого долучився і мер Рівного Віктор Чайка (див. «РР» за 21 листопада), таки мало свій результат: проект бюджету Рівного-2006, зокрема, передбачає відчутне збільшення окремих статей, спрямованих на фінансування видатків медицини і освіти.
Красномовні цифри: якщо в 2002 році на освітню галузь обласного центру було виділено 26 мільйонів гривень, у 2004 році - 41, то 2006-го ця стаття «потягне» на 71 мільйон 900 тисяч гривень (!). У галузі охорони здоров'я те ж: замість очікуваних 36-ти мільйонів бюджет-2006 передбачає на фінансування лікарень Рівного 45 мільйонів (звісно, після того, як його буде затверджено на сесії міської ради). Для пересічного громадянина це означає, що в медичних закладах можна буде налагодити більш-менш нормальне харчування для хворих, що кращим буде постачання медикаментами, інструментарієм і т.п. Втім, міський голова Рівного Віктор Чайка не збирається святкувати перемогу:
- У місті стільки ще не зроблено, стільки «дірок» не залатано, що голова йде обертом, - каже він. - Ось, погляньте. Це - програма реконструкції житлово-комунальної сфери, яку складено на підставі глибокого і всебічного аналізу звернень рівнян і яку маємо втілити в життя. На капітальний ремонт житла необхідно 9 мільйонів гривень, на ремонт систем опалення (339 будинків) - близько 10 мільйонів, на те, щоб реставрувати місця стиків панелей у будинках (таких є 47) - 2 мільйони гривень, на реконструкцію каналізаційно-водопровідної мережі (24 будинки) - 332 тисячі гривень. Передбачаємо ми і заміну в квартирах малозабезпечених рівнян газових плит та газових колонок, - на це теж потрібні будуть немалі кошти. На відновлення роботи ліфтів - проблема, котра особливо болить людям! - необхідно виділити 1 мільйон 300 тисяч гривень. Щодо останнього, то вже в першому кварталі ми проплатимо технічний огляд ліфтів (це вартує 2 тисячі гривень кожний) і капремонти. Завдання, скажу відверто, непрості. На ті ж ліфти п'ятнадцять років ніхто не звертав уваги, деякі функціонують по 25 років поспіль. Але експериментувати з цим питанням міська влада не збирається. Ситуація не є безнадійною, місто живе і працює, отож, поступово, я певний того, всі ці проблеми ми розв'яжемо.
- Вікторе Анатолійовичу, прокоментуйте, будь ласка, очікуваний розподіл бюджетних статей, який затвердили члени міськвиконкому.
- Цифрами бюджету наступного року, повторюся, облещуватися не варто. На житлово-комунальне господарство у 2002 році було передбачено 10 мільйонів 980 тисяч гривень, а у 2006 році ця цифра становить 10 мільйонів 435 тисяч гривень. А все тому, що слабенькою є база доходної частини так званого другого кошику наповнення міського бюджету. Можна було б зробити ставку на квартплату, але нас відчутно «підкосила» недавня акція уряду із взаємозаліком по вкладах. «Живих» грошей житлово-комунальна сфера насправді не отримала. Поки що… Отож, на чому місто заробляє? На продажу землі, нерухомості, на окремих видах податків (наприклад, транспортному), на ринковому зборі. Якщо перші два види надходжень рік у рік скорочуються - з об'єктивних причин, то інші додають оптимізму. Так, у 1998 році в міський бюджет було сплачено 470 тисяч гривень ринкового збору, а в 2005-му ця цифра сягнула 4,6 мільйона. Очікуємо в 2006-му, що транспортний податок становитиме 5 мільйонів 150 тисяч гривень. Ці кошти безпосередньо скеровуватимуться на фінансування житлово-комунальної сфери, ремонт доріг і т.п. Між іншим, минулого року ми тільки на реконструкцію доріг витратили більше 2 мільйонів гривень. Йдеться про такі мікрорайони обласного центру, як Новий Двір, Червоні гори, Тинне… Є конкретна програма дій і на цей рік.
Загалом же, у 2006 році бюджет Рівного прогнозовано має отримати понад 217 мільйонів гривень. 32 мільйони гривень становитимуть субвенції з Держбюджету. Так званий спеціальний фонд становитиме 631 тисячу гривень, 400 тисяч з яких піде на придбання нового електротранспорту для міста, а 231 тисяча гривень - на капітальний ремонт приміщення управління соціального захисту населення. У бюджеті-2006 враховано підвищення зарплати працівникам соціально-культурної сфери, яка до кінця року має зрости до 400 гривень на місяць; на 100 відсотків передбачено кошти на оплату енергоносіїв бюджетних установ, у розмірі тарифів, які функціонували у грудні 2005 року. Певні кошти виділяються на програму енергозбереження, є ряд інших цікавих проектів… Але наголос, повторюю, треба цього року робити на житлово-комунальній сфері. Це те, чим живуть люди, місто. Я цю свою позицію відстоював і відстоюватиму, що б там не було.
19.01.2006 | Розмовляла Катерина Конєва |
Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2006p. На головну сторінку |