№406 від 23.07.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Небезпечне задоволення
Кавуни з Херсонщини - три гривні за кілограм та чорниці звідусіль продають уже протягом трьох тижнів. Та чи безпечні ці продукти?
Навпроти кавунів бачу чорниці - теж хочу купити. У жіночки прошу продати склянку чорниць. Це коштує дві гривні. А чи куплене солодке задоволення не обернеться довгими днями у лікарні? Треба з’ясувати.
Перевірити продукт на безпечність можна у фахівців лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, розташованих на ринках. Кавун тут перевіряють на нітрати, а чорниці - на “радіацію” (наявність цезію). Та допоки кавуни ще не повністю завоювали продовольчий ринок, їх ще не досліджували і не... вилучали. А про чорниці кажуть, що їх можна споживати.
Начальник Рівненської державної міської лікарні ветеринарної медицини Володимир ВІЛЬХОВИЙ подає статистику небезпечних фруктів та овочів: “Виявили нітрати у перших кабачках та буряках. Не оминула ревізія центральний продуктовий ринок Рівного. Там до реалізації не допустили 35 кілограмів кабачків, які “приїхали” до нас із Херсону, через перевищений вміст нітратів. 25 кілограмів черешень із Закарпаття так і не потраплять до споживача - у них були черви. Капусту також довелося вилучати - 62 кілограми закарпатського овочу переповнені нітратами. Італійські банани так ніхто і не спробує, 22 кілограми згнили - доведеться викинути”.
На ринок “Північний” з “Дикого” привезли 30 кілограмів дині, які не допустили до продажу, знову через нітрати.
Щодо ринку “Дикого”, то, на перший погляд така безпечна сільськогосподарська продукція, як червоний буряк та кабачки, виявилася переповнена шкідливими нітратами. Довелося вилучити по 100 кілограмів буряка столового, який привезли до нас із такого близького Шпанова та далекого Херсона. 450 кілограмів кабачків із цього південного міста - шкідливі для здоров’я, тому їх не допустили до реалізації. Той-таки Херсон “пригостив” нас 600-ма кілограмами дині. Вибачте, але медики лабораторії спробувати вам її не дадуть.
Отже, не перевіряйте свій організм на міцність, дочекайтеся початку осені, коли овочі та фрукти природнім чином набираються сили та смаку. Краще пізно... ніж у лікарні.
23.07.2009 | Алла БІДЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 23.07.2009p. На головну сторінку |