№409 від 17.08.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#З перших уст
“Ви не сплачуєте за воду? Тоді ми їдемо до Вас!” Саме таке гасло можна побачити на автомобілях аварійних бригад РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал”. Стомившись просити споживачів справно сплачувати за надані послуги, керівництво підприємства вирішило вдатися до радикальних нетрадиційних методів боротьби зі злісними боржниками.
- Наскільки це дієво?
- Деякі абоненти відразу сплачують платежі , інші - взагалі не приходять. При цьому “Рівнеоблводоканал” готовий задля споживача піти на різні поступки: встановити водолічильники, щоб зменшився обсяг нарахувань, а суму заборгованості розбити на кілька років.
За липень 2009 року населення розрахувалося із підприємством на 90 відсотків. Можливо, причиною цьому стало запровадження цих непопулярних методів.
- Як ви попереджуєте про те, що будете відключати квартиру чи будинок від водовідведення та водопостачання?
- Є бланк спеціального попередження, яким абонент інформується про те, що у разі несплати, за два тижні буде відключений від системи водовідведення.
Крім бригади, що “займається” боржниками у багатоповерхівках, працюють інші, що відключають абонентів приватного сектору та підприємства. Сьогодні один із найзлісніших боржників серед підприємств Рівного є комунальне підприємство “Комуненерія”. Його борг сягнув уже понад 6 мільйонів гривень, і щомісяця продовжує зростати. Відключити підприємство, ви як розумієте, ми не можемо. Це досить складна для “Рівнеоблводоканалу” ситуація.
Варто відзначити, що піонером у відключенні боржників від водовідведення та водопостачання став Полтавський облводоканал, який на сьогодні допоміг запровадити ці послуги близько 200-м містам України. Вони власними силами розробити прилади, які згодом запатентували.
- Ми зустрічалися з Вами на початку року і обговорювали перспективи роботи. Що із запланованого вдалося реалізувати?
- По-перше, ми повністю ліквідували заборгованість з електроенергії. На сьогодні реструктурована заборгованість перед “Рівнеенерго” повністю сплачена. Згідно з договором з енергопостачаючим підприємством, за кілька попередніх місяців “Рівнеоблводоканал” сплатив більше 400 тисяч гривень боргу, який виник за минулі періоди роботи.
Отож, з початку серпня цього року ми розпочинаємо розраховуватися за поточні платежі.
Весь обсяг робіт, який ми планували виконати протягом І-го півріччя 2009 року (аварійні і планові роботи) - зроблені. Одним із найбільш серйозних проектів можна вважати ремонт 150 метрів колектора в районі ВАТ “Рівнеазот” (станція Заводська) під залізничними коліями. Тривають роботи із заміни водопровідних каналізаційних мереж у місті Рівному, ремонт фасадів та внутрішніх приміщень каналізаційної насосної станції №1 на вулиці Замковій (біля стадіону “Авангард”), КНС №№2,3 на вулиці Набережній. Крім цього, у Рівному проводиться заміна насосних агрегатів, а також вивозяться мулові майданчики із очисних споруд Рівного та Квасилова. В майбутньому ці роботи будуть продовжуватися.
- Наскільки вивіз мулових майданчиків є нагальним?
- Надзвичайно важливе питання, саме тому весь час знаходиться під нашим контролем. Справа у тім, що неочищені стоки скидаються окремо, і карти (місце, де осідає мул) весь час заповнюються новими необробленими рештками, які потрібно вивільняти.
Ще одне нагальне питання - реконструкція очисних споруд по вулиці Будівельників, що у Рівному. На це з екологічного фонду обласного бюджету для “Рівнеоблводоканалу” виділили 600 тисяч гривень. Планується часткове проведення заміни запірної арматури, інші ремонтні роботи і закупівля усього необхідного обладнання. За для цього проводитиметься всеукраїнський тендер. Яка з організацій його виграє, та й буде виконувати роботи. Наразі є близько десяти заявок з Харкова, Дніпропетровська, Києва, низки рівненських фірм, які зацікавилися проектом. Переможець визначатиметься за низкою критеріїв, переважаючими серед яких є фінансове і технічне підґрунтя.
Власне, наші спеціалісти також проводять роботи із заміни запірної арматури. Останнім часом вони велися в центральній частині міста: біля Ошадбанку на вулиці Соборній, готелю “Україна” біля драмтеатру. В перспективі замінятимемо засувки в районі вулиці Макарова, Вербової. Маю зазначити, що навіть попри застереження з нашого боку щодо ймовірного зниження тиску води, нам далося цього уникнути.
Крім того, минулого тижня були проведені роботи із переврізки нового водопроводу на рівненській об’їзній. ЗАТ “Рівнеагроспецмонтаж” виграло тендер на винесення водопроводу діаметром 900 мм склопластиковими трубами 800 мм, у фірми “Азеркоп”, що проводить облаштування об’їзної дороги. Відстань складає 1322 метри. Сьогодні водовід уже експлуатується і працює в напрямку насосної станції на вулиці Київській. У подальшому планується, що він перейде на баланс “Рівнеоблводоканалу”, а старий недіючий буде демонтований.
- Як просувається робота із прийняттям на баланс водозаборів у Гощанському району?
- Ми забираємо на баланс водозабори сіл Симонів і Франків Гощанського району. Лишилося дочекатися рішення сесії Рівненської обласної ради про затвердження тарифів на водопостачання та каналізацію для цих населених пунктів.
Вивчається також питання щодо прийняття у власність “Рівнеоблводоканалу” каналізаційних та водопровідних споруд міста Корця.
- В якому вони стані?
- Щодо цього є різні думки, але у будь-якому випадку, не у найкращому. Коштів залучати потрібно багато, але нам обіцяли допомогти Корецька районна рада, районна адміністрація і міська рада Корця. Можливо щось “перепаде” із Держбюджету, адже той факт, що необхідно розширювати потужність “Рівнеоблводоканалу” - очевидний. Це має бути дійсно обласне підприємство.
- Скільки мереж ще потребують ремонту чи заміни?
- 30-40 відсотків усіх мереж потребують заміни. Якщо взяти до уваги лише два колектори, які йдуть від наших очисних до очисних споруд ВАТ “Рівнеазот” , а це два колектора по 17 кілометрів, які були введені в експлуатацію в 1974 році, то очевидно, що труби у доволі поганому стані. Крім того, колектори збудовані господарським методом: є чавунні, стальні, бетонні труби.
- За економічними показниками підприємству вдалося вийти на нуль?
- Ми повністю розраховані по електроенергії, зарплаті, податкам. Відкритим лишається питання із заборгованістю по ВАТ “Рівнеазот” із очищення стоків.
- Тобто, якщо ви працюватимете й надалі з позитивною динамікою, врешті станете прибутковим підприємством?
- Вважаю, що всі комунальні підприємства нашої держави є неприбутковими. Справа у заниженому тарифі - різниці між фактичною вартістю послуги і тим, що сплачує населення.
- Яка вам потрібна сума, щоб перекрити різницю?
- За попередні два роки, і про це є лист на ім’я голови Рівненської обласної ради Олександра Данильчука, різниця становить 27 мільйонів 400 тисяч гривень. 90 відсотків із них виникли за рахунок населення.
- Чи збираєтеся впроваджувати певні інвестиційні проекти?
- З 2005 року мусується питання про реконструкцію очисних споруд. Є два варіанти: будівництво нових або збільшення потужності старих.
- Про яку суму йде мова?
- Кошторис, який розробляли два роки тому сягав 20 мільйонів доларів. Якщо приймемо рішення про збільшення потужності споруд, а не будівництва нових, буде можливість зекономити 5-6 мільйонів. Цим питанням займається обласна рада і її голова Олександр Данильчук. Місто Рівне має володіти власними очисними спорудами, тому що потужність існуючих складає 25 тисяч на добу. Додатково 40-45 тисяч ми перекачуємо потужними насосами на ВАТ “Рівнеазот”.
- Інновації завжди вимагають додаткових коштів. Це якось позначиться на тарифах для споживачів?
- Сьогодні вони залишаються такими, як були прийняті у лютому-квітні 2009 року. Питання про їх збільшення поки не розглядається.
І тому хотілося б, щоб наші мешканці своєчасно розраховувалися за надані їм послуги. І щоб менше було нарікань на роботу нашого підприємства.
До розмови приєднується начальник відділу контрольно-вимірювальних приладів і автоматики “Рівнеоблводоканалу” Руслан МИХАЛЬЧЕНКО.
- Чи досить існуючої технічної бази підприємства?
- Хоча рівень доволі високий, вдосконаленню немає межі. Маємо лабораторію з витоків, яких в Україні працює лише три. Вона з точністю до сантиметра вимірює приховані витоки води. Є також лабораторія по замірах подачі питної води з насосних станцій з артезіанських свердловин і каналізаційних насосних станцій. Але що таке техніка без працівників?!.
- Так, ваше підприємство, Ігорю Івановичу, завжди пишалося своїм колективом…
- Користуючись нагодою, дякую нашим працівникам за те, що вони щодня добросовісно виконують свою роботу.
Хочу згадати ім’я заступника директора нашого підприємства Віктора Лотюка, який 30 липня відзначив свій ювілей роботи на “Рівнеоблводоканалі”, а це - 40 років. Він пройшов шлях від простого майстра до заступника директора, у свій час працював в.о. директора підприємства. Це розумна, порядна і інженерно грамотна людина, його дуже поважають та цінують у нашому колективі.
- Тож, бажаю вам, лише процвітання, гараздів і подальших успіхів.
РОВКП ВГК “Рівнеоблводоканал”
33028, м.Рівне, вул. Ст.Бандери, 2;
тел.: 8 (0362) 22-23-55
17.08.2009 | Любов РОМАНЮК |
Рівне-Ракурс №10 від 17.08.2009p. На головну сторінку |