Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №223 від 19.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Позиція

Юлія Тимошенко: «Україні не потрібен «помаранчевий» президент з «голубою» політикою»

Цими днями славетне місто Лева відвідала Юлія Володимирівна Тимошенко - одна з найвідоміших жінок в українській політиці. Хоча візит виявився, як кажуть неофіційним, для журналістів вона все ж провела прес-конференцію, на якій не лише пояснила ситуацію, що склалася з постачанням газу, а й відповіла на питання представників ЗМІ. Не відмовилася пані Тимошенко і від прямого ефіру на місцевому телеканалі, адже порушені нею питання на сьогодні є чи не найактуальнішими.

Відкриваючи прес-конференцію, Юлія Тимошенко повідомила, що у світлі останніх подій вона вважає за необхідне, в першу чергу, поїхати на Західну Україну, до Львова, тому що це регіон, який найбільш чуттєво реагує на катаклізми, які відбуваються у країні.

Найперше, про що повідомила екс-прем'єр, це те, що Блок Юлії Тимошенко поширив заяву, в якій вимагає від Генеральної прокуратури порушити кримінальні справи проти підписантів «газової угоди» з Росією. Для журналістів було прочитано її основні підвалини, а на найбільш наріжних питаннях Юлія Володимирівна зупинилася з додатковими поясненнями.

- На наше переконання, - додала пані Тимошенко, - розвиток ситуації за сценарієм найгіршого з можливих стає реальністю через бездіяльність органів, які повинні контролювати владу і вживати заходів для захисту національної безпеки України. Незважаючи на очевидність порушення чиновниками Уряду та НАК «Нафтогаз України» цілої низки законів (зловживання посадою, підозра в корупції, зрада національних інтересів тощо), Генеральна прокуратура України усунулася від вирішення цих питань і створила вкрай небезпечний прецедент безкарності та безвідповідальності влади за тяжкі злочини. Ми вимагаємо від Генеральної прокуратури адекватної реакції на державну зраду та порушення кримінальних справ щодо чиновників Кабінету міністрів України і НАК «Нафтогаз України». У тому випадку, якщо Генеральна прокуратура буде і надалі ухилятися від виконання своїх прямих обов'язків, фракція БЮТ порушить питання у Верховній Раді про відставку Генерального прокурора України.

Юлія Тимошенко звернула також увагу журналістів на те, що багато українських підприємств вимагають скасування підписаної угоди про поставку газу в Україну, оскільки вони чудово розуміють, яка кабала чекає їх у недалекому майбутньому.

- Газова угода створює постійно діючий центр управління Україною в Російській Федерації, - заявила на прес-конференції лідерка БЮТ Юлія Тимошенко. За її підрахунками, в цьому році доходи «РосУкрЕнерго» становитимуть 1700 мільйонів, «і це відчує на собі кожна людина в Україні». Тому Тимошенко передала документи членам парламентської фракції БЮТ, які ініціюватимуть введення мораторію на підвищення цін на природний газ до кінця виборів - «до тих пір, поки ми не зможемо скасувати цю ганебну угоду».

Вона нагадала про заяву Туркменбаші щодо того, що підписання угоди між Україною й Росією є несправедливістю для туркменського народу, і тому він піднімає ціну на газ із 50 до 85 доларів за кубометр. «А якщо врахувати ще 35 доларів за транзит, то будуть уже 130, а не 70, і навіть не 95. Так Уряд заклав заклав атомну бомбу під фундамент енергетичної системи України», - наголосила Тимошенко.«Ющенко не знає дайджесту світової преси. Якби він знав, то, як мінімум, припинив би на екранах захищати цю банду, - переконана вона. - Я вірю, що Президент цього не знає. Якщо не вірити, то як тоді жити?».

- Світова преса, аналітики, міжнародні спостерігачі називають цю угоду «найбільшою помилкою влади», «жахливим прорахунком Києва», «здачею національних інтересів», і лише офіційні особи України і надалі вперто йменують державну зраду «великим дипломатичним успіхом», - констатувала екс-прем'єр.

Юлія Тимошенко додала, що, скільки вона пам'ятає себе у політиці, Росія через газ завжди «пробивала» свої національні інтереси не тільки в Україні, а й у Європі. Однак, на відміну від України, Болгарія, Румунія та Молдова відмовилися підписувати запропоновану Росією угоду про постачання газу за новими, навіть вищими від ринкових, цінами.

Під час прес-конференції пані Юлія пояснила позицію фракції БЮТ, котра проголосувала за відставку Уряду:

- Якби не відправили Уряд Єханурова у відставку, то Президент змушений був би відповідати за безчинства, які можуть початись в Україні після підписання газової угоди. Я не хочу, щоб у нас був «помаранчевий» президент з «голубою» політикою.

Після цих слів представники засобів масової інформації почали ставити питання пані Тимошенко. Відповідаючи на запитання, чи їздила Юлія Тимошенко до Москви, і з ким вона зустрічалася, Юлія Володимирівна відповіла: «Зустрічалася, зустрічаюся і буду зустрічатись зі знаковими політиками». Вона також зазначила, що це не зрада національних інтересів, а можливість вибороти для України правильний шлях її розвитку.

На прес-конференції Юлія Тимошенко повідомила також про те, що славнозвісний Меморандум між Ющенком та так званими опозиційними силами знову підписаний, і висловила здивування, щодо позиції Президента, який не виключає можливості коаліції з Януковичем після виборів.

- У майбутньому парламенті найголовнішою моєю метою є відділення Ющенка від його оточення. Віктор Андрійович і його оточення - це зовсім різні речі, - сказала Юлія Тимошенко.

19.01.2006Наталія МОРОЗЮК



Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2006p. 
На головну сторінку