Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №224 від 26.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Інфекційна загроза

Кір «повалив» студентів та учнів

Кір «повалив» студентів та учнів

Збудник хвороби шириться навіть через вентиляцію

В Україні кір. Ця інфекційна хвороба не оминула й Рівненщину. Серед хворих на кір найбільша частка студентів гуманітарного університету та аграрного коледжу. Ця недуга виявлена у студентів медичного, музичного училищ та технікумів.

Кір - це гостре інфекційне захворювання, збудник якого передається повітряно-краплинним шляхом. Проявляється недуга підвищенням температури тіла, висипанням на шкірі, кон'юнктивітом. Із багатьох інфекційних хвороб дихальних шляхів, за міжнародною класифікацією, кір вважається найбільш заразною, причому на всіх континентах. Вірус кору може поширюватися із квартири в квартиру, з нижніх поверхів на вищі через вентиляційні системи.

Вважається, що кір - дитяча хвороба. Але дорослі, які в дитинстві не хворіли на кір, також можуть стати його жертвою. Що характерно, сьогодні понад 60 відсотків хворих - люди, старші 14 років, тобто простежується «дорослішання» кору. Варто наголосити: кір страшний тим, що його збудник може вражати центральну нервову систему, відзначаються навіть такі тяжкі ускладнення, як енцефаліт (запалення мозку). У разі легшого ураження центральної нервової системи людина одужує, однак, за даними американських лікарів, у середньому, в одного з тисячі перехворілих виявляють чітко виражене пригнічення інтелектуального розвитку. У будь-якому разі, при вищеописаних симптомах звертайтеся до лікаря.

Як повідомив завідуючий епідеміологічним відділенням обласної санепідемстанції Анатолій РЄЗНІКОВ, зростання кількості захворювань на кір має циклічний характер і спостерігається раз на 3-5 років. Циклічний підйом пояснюється біологічними особливостями збудника і накопиченням великої кількості людей без імунітету до хвороби. Сьогодні спостерігається початок циклічного спалаху захворюваності на кір серед населення Рівненщини. Хвороба найчастіше загрожує ускладненнями, однак у людей, які перехворіли на кір, виробляється стійкий імунітет на все життя.

26.01.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 26.01.2006p. 
На головну сторінку